بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

خالد ارگنچ؛ بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ترکیه

خالد ارگنچ (Halit Ergenç) خواننده و بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در کشور ترکیه است. او فعالیت هنری خود از سال 1996 با بازی در تئاتر آغاز کرد و پس از آن در مجموعه‌های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت و با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی “پدرم و پسرم” و “حریم سلطان” به شهرت رسید.

نام: خالد ارگنچ
نام به لاتین: Halit Ergenç
تاریخ تولد: 1970/04/30
ملیت: ترک
محل سکونت: استانبول، ترکیه
وضعیت تاهل: متاهل (برگزار کورل، 2009)
فرزندان: یک پسر (علی، 2010)
اینستاگرام: (761k) halitergencresmi

بیوگرافی خالد ارگنچ

خالد ارگنچ (Halit Ergenç) متولد 30 آوریل 1970 در استانبول، ترکیه است. پدرش سعید ارگنچ (Sait Ergenç) نیز بازیگر است. او تحصیلات متوسطه‌ی خود را در دبیرستان بشیکتاش آتاتورک (Beşiktaş Atatürk High School) در سال ۱۹۸۹ به اتمام رساند و سپس در رشته‌ی مهندسی دریا وارد دانشگاه فنی استانبول (İstanbul Technical University) شد، اما بعد از یک سال آنجا را ترک کرد و به دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان (Mimar Sinan Fine Arts University)رفت و به شغل اپراتوری کامپیوتر و فروشندگی پرداخت و سرانجام وارد دنیای بازیگری شد.

زندگی شخصی خالد ارگنچ

خالد ارگنچ در سال ۲۰۰۹ میلادی با برگزار کورل، مدل و بازیگر سینما و تلویزیون ترکیه ازدواج کرد. این زوج در فوریه ۲۰۱۰ میلادی صاحب یک فرزند پسر به نام علی شدند.

فعالیت‌های خالد ارگنچ در سینما و تلویزیون ترکیه

خالد ارگنچ فعالیت هنری خود از سال 1996 با بازی در تئاتر آغاز کرد و پس از آن در مجموعه‌های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. او با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی “هزار و یک شب”، “پدرم و پسرم” و “حریم سلطان” به شهرت رسید. خالد ارگنچ اکنون به عنوان خواننده نیز فعالیت می‌کند و کنسرت‌های متعددی را به صورت رسمی برگزار می‌کند.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی عکاسیحوزه‌ی گویندگی

محمد صادق محمدی؛ عکاس و گوینده ایرانی

بیوگرافی

بیوگرافی ناکو یابوکی؛ بازیگر و خواننده ژاپنی

بیوگرافی

بیوگرافی کانگ هه وون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی آن یوجین؛ لیدر گروه آیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *