بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

بیوگرافی حافظ ناظری؛ خواننده ایرانی

بیوگرافی حافظ ناظری

بیوگرافی

حافظ ناظری متولد ۸ مرداد ۱۳۵۸ در تهران می باشد. وی آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده می باشد. سبک کاری او موسیقی سنتی ایرانی، کردی و موسیقی مقام ایرانی است که طی چند سال گذشته توانسته است طرفداران زیادی به دست بیاورد. پدر او شهرام ناظری می باشد که از استادان بزرگ موسیقی ایران می باشد و افتخارات بسیار زیادی کسب کرده است.

نام حافظ ناظری
ملیت ایران، تهران
شغل آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده
تولد ۸ مرداد ۱۳۵۸
همسر ندارد
اینستاگرام hafeznazeri
بیوگرافی حافظ ناظری

آغاز فعالیت

شروع فعالیت موسیقی از ۳ سالگی حافظ ناظری رقم خورد. شاید بگویید غیر ممکن است، اما این موضوع حقیقت دارد! او خواندن را از پدرش به ارث برده است. او در همان سال ها نواختن تنبور و سه تار را آغاز کرد و بسیار ماهر است. آموختن حرفه ای او در حضور پدرش، زمانی که سن چندانی نداشت آغاز شد و او توانست به یکی از بزرگترین خوانندگان ایران تبدیل بشود. نخستین فعالیت او در آلبوم پدرش بود که به عنوان نوازنده دف حضور داشت و پس از آن به طور رسمی وارد حوزه خواندن شد. او همچنین برای فراگیری بهتر و پیشرفت در این زمینه، به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا به تحصیل پرداخت.

ساخت ساز حافظ

حافظ ناظری بعد از شروع حرفه ای فعالیتش در موسیقی تصمیم به ساخت یک ساز مخصوص خودش گرفت. او به کمک سعید صفری و مجید صفری ساز حافظ را ابداع کرد و توانست در این زمینه هم بدرخشد. در این ساز دو سیم به سه تار اضافه شده که باعث شده حجم صدا در ساز جدید بیشتر شود. (به این ساز ۱۷ پرده کروماتیک افزوده شده‌است.)

جنجال به علت تحصیل در آمریکا

بعد از اینکه حافظ ناظری نخستین آلبومش را منتشر کرد، سجاد پورقناد اولین انتقادها را دربارهٔ او، در مجله گفتگوی هارمونیک منتشر کرد. وی همچنین پس از انتشار دومین اثر او هوشنگ کامکار در نامه‌ ای سرگشاده انتقادات گسترده‌ای را نسبت به آهنگسازی و نوع تبلیغات وی در روزنامه شرق به انتشار رساند.

روز حافظ ناظری در تقویم آمریکا

۲۵ فوریه ۲۰۰۶ روزی است که نام حافظ ناظری در تقویم های آمریکا ثبت شده است.

آیا او ازدواج کرده است؟

تا به امروز خبر رسمی مبنی بر ازدواج حافظ منتشر نشده است. آنطور که به نظر می رسد او مجرد می باشد.

فضای مجازی

تعداد فالوئرهای او در پیج اینستاگرامش حدودا ۲۱۴ هزار نفر است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مریم خسروانی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر زهره سادات میرشاکی؛ متخصص طب فیزیکی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

اد شیرن؛ خواننده مشهور انگلیسی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

تیلور سویفت؛ خواننده ترکیبی پاپ و کانتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *