بیوگرافیسریال

سریال ترکی گلپری؛ ملودرام عاشقانه_اجتماعی

سریال ترکی گلپری Gülperi که به کارگردانی یکی از بهترین‌های سینما و تلویزیون ترک ساخته شده، یک ملودرام عاشقانه_ اجتماعی است که از تابستان 1398 به صورت دوبله شده به زبان فارسی از شبکه‌های جم تی وی، جم سریز و جم پلاس در حال پخش می‌باشد.

خلاصه‌ داستان سریال ترکی گلپری

داستان سریال ترکی گلپری درباره‌ی مادر زحمتکش و فداکاری به نام گلپری چتین است که به دلیل فوت شوهرش زندگی بسیار سخت و مشکلی دارد و مجبور است شبانه روز کار کند تا بتواند مخارج زندگی خود و سه فرزندش را تامین کند.

گلپری چتین در حدود 7 سال قبل در یک اتفاق بسیار وحشتناک، همسرش را از دست داد و برای همیشه بیوه شد. او که از شوهرش یک فرزند دختر و دو پسر دارد، همراه با فرزندانش به سختی در خانه‌ی پدر شوهرش یعقوب تاشکن در یکی از روستاهای اطراف شهر استانبول زندگی می‌کند. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از مرگ شوهرش، بردار شوهر گلپری چتین عاشق او شده و دائم در فکر رابطه جنسی با زن برادر مرحوم خود می‌باشد.

برادر شوهر گلپری که قصد تجاوز جنسی به گلپری دارد، در یکی از شب‌های سرد زمستان به اتاق خواب او می‌رود و هنگامی که گلپری از وی می‌پرسد با او چه کاری دارد با بی‌شرمی تمام به وی دست درازی می‌کند، اما پس از چند لحظه گلپری که زن با حیایی است، با کارد میوه‌خوری چند ضربه به زیر شکم برادر شوهرش وارد می‌کند که وی در دم می‌میرد و حالا مادر زحمتکش داستان سریال گلپری مجبور است فرزندان خود را رها کند و مدت زیادی از عمرش را در زندان بگذراند. پس از چند سال گلپری چتین از زندان استانبول آزاد می‌شود، اما وقتی برای پیدا کردن بچه‌هایش به سراغ یعقوب می‌رود، در می‌یابد که یعقوب با شست و شوی مغزی بچه‌هایش از او دیوی ساخته، بطوریکه دختر و پسرهایش دیگر او را دوست ندارند. کینه‌ی که فرزندان گلپری از مادرشان در دل دارند به قدری بزرگ شده که آنها حتی حاضر نیستند لحظاتی با مادر خود صحبت کنند. پس از آن گلپری دوست پسر قدیمی خود را (قدیر آیدین) که عاشق او بوده پیدا می‌کند. قدیر دوست پسر گلپری است و دوست دارد با عشق دوران نوجوانی‌اش ازدواج کند …

بازیگران سریال ترکی گلپری

اسامی بازیگران سریال ترکی گلپری عبارتند از: نورگل یشیلچای، امیر اؤزیاخیشیر، تموچین اسن، فرقان اوغول جان اولکر، اجه سوکان، طارق پاپوچ چو اوغلو، قایرا زابجی، شفیقه اومیت تولون، باتوحان سرت، اونور بیلگه، آلینا اؤزگئچن، بوراک داکاک، ازگی گور

زمان پخش سریال ترکی گلپری

زمان پخش سریال ترکی گلپری در تابستان 2019 میلادی از شبکه‌ی جم سریز، ساعت 21:00 شب از جمعه تا چهارشنبه می‌باشد. زمان بازپخش اول این سریال در ساعت 11 ظهر روز بعد از پخش قسمت اصلی، بازپخش دوم آن در ساعت 15:00 و بازپخش سوم آن در ساعت 19:00 می‌باشد.

زمان پخش سریال ترکی گلپری از شبکه‌ی جم تی وی در ساعت 23:00 هر شب است. همچنین ساعت بازپخش اول آن از این شبکه در ساعت یک بامداد و بازپخش دوم آن در ساعت 16:00 روز بعد می‌باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مریم خسروانی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر زهره سادات میرشاکی؛ متخصص طب فیزیکی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

اد شیرن؛ خواننده مشهور انگلیسی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

تیلور سویفت؛ خواننده ترکیبی پاپ و کانتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *