بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

غزل حکیمی فرد؛ شطرنج‌باز ایرانی

غزل حکیمی فرد شطرنج‌باز ایرانی و دارای عنوان استادبزرگ زنان است. او در سال ۲۰۲۰ فدراسیون شطرنج خود را از ایران به سوئیس تغییر داد و از این پس تحت پرچم این کشور در مسابقات بین‌المللی شرکت خواهد کرد.

نام: غزل حکیمی فرد
تاریخ تولد: 1373/01/25
ملیت: ایرانی
محل سکونت: زوریخ، سوئیس
اینستاگرام: (1,135) ghazalhkmf

بیوگرافی غزل حکیمی فرد

غزل حکیمی فرد متولد 25 فروردین 1373 در تهران، ایران است. رعنا حکیمی‌فرد، خواهر کوچکتر وی نیز، دیگر شطرنج‌باز ایرانی است. او هم‌اکنون در موسسه فناوری فدرال شهر زوریخ سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر تحصیل می‌کند.

افتخارات غزل حکیمی فرد

غزل حکیمی فرد در سال ۱۳۸۸ قهرمان شطرنج زنان ایران شد، که با کسب ۱۰ امتیاز از ۱۲ بازی و اختلاف ۱٫۵ امتیازی نسبت به نزدیکترین رقیب خود به این عنوان رسید. در سال ۲۰۰۷ درجهٔ استاد فیده زنان را دریافت کرد و در سپتامبر ۲۰۱۶ با ریتینگ ۲۳۰۸ در ردهٔ سوم بین شطرنج‌بازان زن ایرانی قرار گرفت. او در المپیاد شطرنج ۲۰۱۰ نیز عضو تیم ملی ایران در بخش زنان بود و در این سال مقام هفتم مسابقات قهرمانی شطرنج زیر ۱۶ سال دختران جهان را در شهر خالکیدیکی یونان کسب کرد.

مهاجرت غزل حکیمی فرد به کشور سوئیس

غزل حکیمی فرد مدتی است که تابعیت خود را از کشور ایران به کشور سوئیس تغییر داده و زیر پرچم این کشور در مسابقات بین المللی شطرنج شرکت خواهد کرد. او پیش از تغییر پرچم و در آخرین رنکینگ جهانی در ماه مه ۲۰۲۰، با ریتینگ ۲۲۶۵ در رده پنجاه و چهارم شطرنج‌بازان ایران قرار داشت.

غزل حکیمی فرد در بازهای شطرنج باکو، آذربایجان
غزل حکیمی فرد در بازهای شطرنج باکو، آذربایجان
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *