بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

انگین اوزترک؛ بازیگر سینما و تلویزیون کشور ترکیه

انگین اوزترک (Engin Öztürk) بازیگر سینما و تلویزیون در کشور ترکیه است. او بازیگری را در سال ۲۰۱۰ با بازی در سریال فاطما گل (Fatmagül’ün Suçu Ne?) آغاز کرد و بازی در سریال حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl) در نقش شاهزاده سلیم و سریال قشر مرفه (Yüksek Sosyete) در نقش کرم اوزکان به سرعت به شهرت رسید.

نام: انگین اوزترک
نام به لاتین: Engin Öztürk
تاریخ تولد: 1986/09/28
ملیت: ترک
محل سکونت: استانبول، ترکیه
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (984k) enginozturk

بیوگرافی انگین اوزترک

انگین اوزترک (Engin Öztürk) متولد 28 سپتامبر 1986 در اسکی‌شهر ترکیه است. خانواده‌ی پدریش با اصلیت ترک از مهاجران بلغاری و خانواده‌ی مادریش نیز با اصلیت ترک از مهاجران یونانی به ترکیه بوده‌اند. او بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان فاتح آناتولیان در اسکی‌شهر به مدت 8 سال در رشته‌ی ورزشی والیبال فعالیت کرد و چون پدرش عضو ارتش ترکیه بود، وارد دبیرستان ارتشی Air Astsubay Vocational در ازمیر شد و در سال 2005 از آن فارغ التحصیل شد. انگین اوزترک از ادامه‌ی فعالیت در این رشته و رفتن به دوره‌ی سربازی کناره‌گیری کرد و سرانجام در رشته‌ی هنر و تئاتر از دانشگاه حاجت تپه آنکارا ( Hacettepe University) فارغ التحصیل شد.

زندگی شخصی انگین اوزترک

انگین اوزترک مدتی در سال 2015 میلادی با هانده دوغان‌دمیر، بازیگر ترک ارتباط داشت و در حال حاضر مجرد می‌باشد.

فعاللیت‌های انگین اوزترک در سینما و تلویزیون ترکیه

انگین اوزترک بازیگری را در سال ۲۰۱۰ با بازی در سریال فاطما گل (Fatmagül’ün Suçu Ne?) آغاز کرد و بازی در سریال حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl) در نقش شاهزاده سلیم و سریال قشر مرفه (Yüksek Sosyete) در نقش کرم اوزکان به سرعت به شهرت رسید. او هم اکنون در حای ایفای نقش در سریال محافظ (Hakan: Muhafız) می‌باشد و نقش اصلی و کلیدی آن را چاتای اولوسوی بازی می‌کند.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *