بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

احسان حدادی؛ پرتاب‌گر دیسک ایرانی

احسان حدادی پرتاب‌گر دیسک ایرانی و رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است. او نخستین بار در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۴ مدال طلا را به دست آورد و این قهرمانی را در مسابقات جوانان جهان در گروسو، ایتالیا نیز تکرار کرد و نخستین مدال جهانی را برای دو و میدانی ایران به ارمغان آورد. احسان حدادی همچنین در سال ۲۰۰۵ با پرتاب دیسک به مسافت ۶۵٫۲۵ متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلای قهرمانی دوومیدانی آسیا را در شهر اینچه‌اون، کرهٔ جنوبی به گردن آویخت.

نام: احسان حدادی
تاریخ تولد: 1363/10/30
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (35.7k) ehsanhadadi

بیوگرافی احسان حدادی

احسان حدادی متولد 30 دی 1363 در تهران، ایران است. او ورزش را با رشته‌های مختلف در مدرسه شروع کرد، تا این که در سال آخر دوره ابتدایی با معرفی معلم ورزش دبستانش فعالیت جدی خود را در رشته دو ومیدانی در تیم‌های منطقه‌ای آموزش و پرورش آغاز کرد. سپس رشته پرتاب دیسک را زیر نظر مربی جدیدش تیمسار نوح نژاد آغاز کرد. در همین زمان یک مربی اکراینی به نام ایوان پالامارچوک که در رشته پرتاب وزنه فعالیت داشت، به او پیشنهاد داد تا در پرتاب دیسک فعالیت خود را ادامه دهد.

مربی بعدی احسان حدادی ویکتور گوتر نام داشت که پس از شش 6 ماه تمرین همراه با او در مسابقات جوانان آسیا شرکت کرد و مدال طلا را از آن خود کرد. او در مسابقات جوانان جهان نیز توانست مدال طلای جوانان جهان را برای کشور به ارمغان آورد. همچنین در سال ۲۰۰۵ با پرتاب دیسک به مسافت ۶۵٫۲۵ متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلای قهرمانی دوومیدانی آسیا را در شهر اینچه‌اون، کرهٔ جنوبی به گردن آویخت.

افتخارات احسان حدادی

احسان حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه، قطر با رکورد ۶۵٫۳۸ متر پس از ۳۲ سال ایران را صاحب مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشته‌ی دو و میدانی کرد. او عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ در امان، اردن را نیز به دست آورد و در مسابقات قهرمانی دو و میدانی جهان ۲۰۰۷ در اوزاکا به مقام هفتم رقابت‌ها رسید. احسان حدادی که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ در پکن بود، با پرتابی به مسافت ۶۱٫۳۴ متر و با عنوان هفدهمی به کار خود پایان داد. او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد و رکورد بازی‌های آسیایی را دوباره بهبود بخشید.

احسان حدادی در المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲

احسان حدادی در این مسابقات در مرحله مقدماتی در گروه A قرار داشت و در نهایت موفق به کسب مدال نقره شد که نخستین مدال تاریخ دوومیدانی تاریخ المپیک برای ایران بود.

او پس از تقدیم مدالش به کودکان سرطانی برای ابراز همدردی با بازماندگان زمین‌لرزه‌های آذربایجان شرقی، عازم تبریز شد.

کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان توسط احسان حدادی

احسان حدادی در سیزدهمین دوره رقابتهای دو و میدانی قهرمانی جهان در دئگو، کره جنوبی ۲۰۱۱ با رکورد ۶۶٫۰۸ متر پس از نمایندگان آلمان و استونی به مقام سوم رقابتهای دوومیدانی قهرمانی جهان دست یافت. او دوومیدانی ایران را صاحب اولین مدال تاریخ این رشته کرد و در حالی این مدال را کسب کرد، که بدون مربی، بدون کمپ تمرینی و بدون حمایت فدراسیون، به‌تنهایی بار مسئولیتش را به دوش می‌کشید.

احسان حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون

احسان حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، کره جنوبی با پرتابی به میزان بیش از ۶۵ متر به مدال طلا دست یافت. وی مدالش را به حسن روحانی رئیس‌جمهور وقت تقدیم کرد. وی در این‌باره اظهار داشت: «من این مدال را به رئیس‌جمهور تقدیم می‌کنم، به کسی که باعث خوشحالی مردم شده و خوشحالم که دولت تدبیر و امید به‌دنبال ایجاد تغییرات در آینده است. هیچ کاری از دست ما برنمی‌آید جز خوشحال کردن مردم. از وقتی آقای روحانی رئیس‌جمهور شده، مردم خوشحال‌ترند و این خیلی مهم است».

احسان حدادی در مسابقات قهرمانی دو و میدانی ۲۰۱۹ آسیا

احسان حدادی در مسابقات قهرمانی دو و میدانی ۲۰۱۹ آسیا با ثبت رکورد ۶۵٫۹۵، رکورد خودش (۶۵٫۳۸ متر) در مسابقات قهرمانی پرتاب دیسک آسیا را شکست و به مدال طلا دست یافت. این ششمین طلای وی در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته پرتاب دیسک می باشد که وی را تبدیل به پرافتخارترین ورزشکار آسیا در این ماده کرد.

ابتلای احسان حدادی به بیماری کرونا

احسان حدادی در تاریخ ۷ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد که مشکوک به بیماری کرونا می‌باشد. تست کرونای او در روز بعد مثبت اعلام شد و وی قرنطینه خانگی شد.

داستان تجاوز احسان حدادی و دوستش پارسا سلطانی به یک دختر

در بهمن ماه 1393 احسان حدادی همراه با یکی از دوستانش به نام پارسا سلطانی، دختری را با شربت بیهوش کرده و به او تجاوز می‌کنند. این افشاگری توسط امین فردین انجام شده و کیفری دادگاه و مدارک شکایت این دختر در پیج اینستاگرام امین فردین منتشر شده است.

افشای کیفری دادگاه احسان حدادی توسط امین فردین
افشای کیفری دادگاه احسان حدادی توسط امین فردین

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی نا جه‌ مین؛ خواننده گروه NCT

بیوگرافی

بیوگرافی سو چانگ بین؛ بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

بیوگرافی کو جون هه؛ خواننده گروه آیکون

بیوگرافی

بیوگرافی کیم مین جو؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *