بیوگرافیحوزه‌ی اجتماعیحوزه‌ی مجریگری

احسان علیخانی؛ مجری تلویزیون ایران

احسان علیخانی تهیه کننده، مجری تلویزیون، دستیار کارگردان و کارگردان است. او در سال 1379 با دستیاری کارگردانی در سریال ها و فیلم های سینمایی وارد کار هنری شد و پس از اجرای برنامه ی جزر و مد در سال های 1385-1384 و برنامه ی ماه عسل در سال های 1397-1386 به شهرت رسید.

نام: احسان علیخانی
تاریخ تولد: 1361/08/15
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (2.7m) ehsanalikhani

بیوگرافی احسان علیخانی

احسان علیخانی در 15 آبان 1361 در تهران متولد شد. او فرزند آخر خانواده است و دو خواهر و یک بردار دارد. احسان علیخانی در سال 1396 در برنامه ی ماه عسل با مهمان برنامه که فرزند طلاق بود، همدردی کرده و عنوان کرد بدون پدر بزرگ شده و از این حرف او برداشت شد که وی نیز فرزند طلاق است. در سال 1395 رضا حسنی خو حراست سابق وزارت ورزش به عنوان مدیر عامل استقلال انتخاب شد، اما انتشار این خبر جنجالی که وی را بردار ناتنی احسان علیخانی عنوان می کرد، سبب استعفای اجباری او از سمت خود شد.

تحصیلات احسان علیخانی

احسان علیخانی در دوران دبیرستان یک سال در تیم نوجوانان پرسپولیس و یک سال در سایپا بازی کرد، ولی به علت 3 بار شکستگی پا دیگر قادر به بازی در چمن نبود و سراغ فوتسال و تنیس رفت. در سال 1379 با رتبه ی 770 در رشته ی مدیریت بازرگانی وارد دانشگاه تهران و در سال 1383 با مدرک کارشناسی از آن فارغ التحصیل شد.

شروع فعالیت هنری احسان علیخانی

احسان علیخانی در سال 1379 با دستیاری کارگردانی در سریال ها و فیلم های سینمایی مانند پرونده های مجهول، بهشت آبی و هفت ترانه وارد کار هنری شد. نخستین برنامه ی زنده ی او در سال 1380 بود. احسان علیخانی در سال 1381 به عنوان کارگردان آیتم وارد شبکه ی یک شد و در تابستان 1383 نخستین بار در برنامه ی تلویزیونی پسرهای ایرونی به عنوان مجری جلوی دوربین رفت.

شهرت احسان علیخانی

احسان علیخانی پس از اجرای برنامه ی جزر و مد در سال های 1385-1384 و برنامه ی ماه عسل در سال های 1397-1386 به شهرت رسید.

احسان علیخانی مجری برنامه ی ماه عسل

در سال 1387 چند قسمت ابتدایی برنامه ی با نام ماه عسل با اجرای محسن افشانی روی آنتن رفت که با عدم موفقیت آن علیخانی به عنوان تهیه‌کننده و مجری به برنامه بازگشت. همچنین در سال 1389 حسن جوهرچی بازیگر سینما و در سال 1391 علی ضیاء به عنوان مجری ماه عسل انتخاب شدند. احسان علیخانی در 21 مرداد 1396 برنده ی تندیس بهترین چهره ی تلویزیونی به عنوان مجری برنامه ی ماه عسل در هفدهمین دوره ی جشن حافظ شد.

احسان علیخانی مجری برنامه ی عصر جدید

احسان علیخانی از بهمن 1397 مجری یک برنامه ی استعدادیابی به نام عصر جدید (مسابقه ی تلویزیونی) شده است که از شبکه ی سه پخش می شود. او در اختتامیه ی جشنواره ی جام جم اعلام کرد که با مدیران صدا و سیما به یک تصمیم مشترک رسیده و آن پایان برنامه ی ماه عسل و شروع عصر جدید است.

ممنوع التصویر شدن احسان علیخانی

احسان علیخانی در فروردین 1391 در جواب احمدی‌نژاد که گفته بود “وسایل ضروری عید در سر کوچه ی ما گران نیست، مردم تهران می‌توانند بیایند و از محله ی ما خرید عید را انجام دهند”، گفته بود “گرانی در کشور وجود دارد و مردم در فشار اقتصادی هستند. جناب آقای احمدی‌نژاد! فکری به حال این گرانی‌ها بکنید، همه ملت که نمی‌توانند بیایند از محله شما خرید کنند. اگر همه بخواهند از محله ی شما بخرند قیمت تاکسی تا محله ی شما را هم باید روی جنس بکشن!” ، توبیخ شد اما پس از یک روز شایعه ی ممنوع التصور شدن او تکذیب شد.

حضور جنجالی الهام عرب در برنامه ی ماه عسل

در سال 1394 یکی از جنجالی ترین مهمان های ماه عسل الهام عرب به عنوان مدل لباس عروس در برنامه بود، اما ساعاتی بعد انتشار عکس های بی حجاب او این برنامه را به حاشیه کشاند و احسان علیخانی اخطار کتبی از صدا و سیما گرفت. الهام عرب به شدت مشهور شد که بعدها به دستگیری او منجر شد و در نهایت در سال 1396 برای ادامه ی کار مدلینگ به دبی مهاجرت کرد.

دستمزد پرداختی یک میلیارد و دویست تومانی به احسان علیخانی

در تیر ماه 1394 گمانه زنی های در مورد دستمزد پرداختی یک میلیارد و دویست تومانی به احسان علیخانی برای مجریگری یک ماهه ی برنامه ی ماه عسل مطرح شد. همچنین گفته شد که او مبلغی بالغ بر دویست میلیون تومان برای تهیه کنندگی دریافت کرده است. او در یکی از قسمت‌های این برنامه واکنش تندی به انتقادات نشان داد و در 12 تیر سال 1394 ادعا کرد، مبلغ دستمزد وی ۴۵ میلیون تومان می‌باشد.

دریافت سه میلیارد تومان از موسسه ی ثامن الحجج توسط احسان علیخانی

در تیر ماه ۱۳۹۷ مشخص شد قرارداد 3 میلیاردی بین احسان علیخانی و دکتر میرعلی برای حمایت مالی از برنامه ماه عسل امضا شده در حالی که عنوان دکتر برای مدیرعامل موسسه ساختگی بوده ‌است. این خبر ابتدا در روزنامه ی شرق  و سپس در شبکه‌های اجتماعی رسانه ی شد و واکنش افکار عمومی را به دنبال داشت. احسان علیخانی شنبه 30 تیر ماه 1397 در برنامه ی حالا خورشید حضور یافت و دریافت ۳ میلیارد تومان از موسسه ی ثامن الحجج را به عنوان اسپانسر پذیرفت. او اظهار داشت این مبلغ را به عنوان تهیه‌کننده ی رسمی معرفی شده از سوی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای تامین هزینه تولید ۶ سری برنامه و نه یک سری دریافت کرده که با توجه به بودجه سازمان صدا و سیما امری ناگزیر بوده ‌است. همچنین توضیح داد که در زمان عقد قرارداد با ثامن الحجج، این موسسه مجوز رسمی داشته ‌است و اضافه کرد که ریالی از این سه میلیارد تومان هدیه نبوده ‌است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *