بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

داستین هافمن؛ هنرپیشه آمریکایی

داستین هافمن

داستین هافمن در ایالات آمریکا متولد شد او یکی از مهم ترین بازیگران سینما محسوب می شد و مانند بازیگران هم دوره خود مانند آل پاچینو، رابرت دنیرو و مارلون براندو همیشه موفق و جاودانه بود. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با ناگفته های زندگی این هنرپیشه آمریکایی بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

داستین هافمن در 8 اوت 1937 در شهر لس آنجلس آمریکا به دنیا آمد. او فرزند دوم خانواده بود، پدر او یهودی روسی تبار بوده که به شغل طراحی مبلمان مشغول بود و مادرش نیز بازیگر آماتور تئاتر بود. هافمن در شروع در دانشگاه پزشکی می خواند، اما به دلیل اینکه علاقه ای در زمینه پزشکی نداشت، آن را رها کرد و مشغول کارهای دیگر شد تا اینکه توانست به هنرستان موسیقی و هنر لس آنجلس وارد شود، البته او بیشتر برای نقش های آسیب پذیر در سینما معروف شده است.

نام و نام خانوادگی داستین هافمن
تاریخ تولد 8 اوت 1397
شغل بازیگر
شروع فعالیت 1967 تاکنون
اینستاگرام dustinhoffmanofficial (3415)
بیوگرافی داستین هافمن

دوران نوجوانی

موسیقی یکی از برنامه های سرگرمی هافمن در مدرسه بود او پیانو می نواخت و بعد از پایان فارغ التحصیلی نیز به کالج سنتا مانیکا و دانشکده هنر رفت. متاسفانه به دلیل اینکه این کالج بیشتر روی بازیگری کار می کرد و روی موسیقی وقت زیاد نمی گذاشت، متاسفانه آنجا را نیز رها کرد. او بعدها در مدرسه بازیگری پازادنا رفت و روی صحنه نمایش نیویورک رفت و در آنجا متوجه شد که هنوز بازیگری را به صورت حرفه ای نمی داند.

مطالب پیشنهادی: کوین اسپیسی؛ بازیگر هالیوودی

ازدواج

داستین هافمن در سال 1969 با آن بیرن بالرین ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دختری با نام جنا بود، همسر او بعد از شش سال تصمیم گرفت به حرفه رقص برگردد و فعالیت خود را شروع کند که در آن سالها هافمن نتوانست فیلم نامه نویسی کند زیرا باید در منزل دخترش را نگهداری می کرد، در نهایت در سال 1980 از یکدیگر جدا شدند و در همان سال با لیزا هافمن ازدواج کرد که حاصل این ازدواج، چهار فرزند بود، پسر بزرگ او بازیگر، نویسنده و کارگردان هالیوودی است.

افتخارات

داستین هافمن در مجموع سیزده بار نامزد جایزه گلدن گلوب، هفت بار نامزد دریافت جایزه اسکار، سه بار برنده جایزه بفتا و یکبار برنده جایزه امی شده است که به چند مورد از آنها در زیر اشاره می کنیم:

  • در سال 1967 نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم فارغ التحصیل
  • در سال 1969 نامزد دریافت اسکار بهترین نقش مکمل مرد در فیلم کابوس نیمه شب
  • در سال 1974 نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم لنی
  • در سال 1982 نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم توتسی
  • و …

مطالب پیشنهادی: بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

دی‌جی خالد؛ رپر آمریکایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سم اسمیت؛ خواننده بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

استینگ؛ خواننده راک

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

مل گیبسون؛ بازیگر و کارگردان آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *