بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر علیرضا شیری؛ روان پزشک ایرانی

بیوگرافی

دکتر علیرضا شیری در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۵۳ در منطقه حسن آباد تهران به دنیا آمد. او فرزند عبدالحمید شیری وکیل برجسته امور تجاری و ورشکستگی و پروین اعلمانی کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی – رابط اسبق پارلمانی دولت و مجلس در دولت شهید رجایی است. دکتر شیری متاهل است و در تهران زندگی می کند.

تحصیلات

دکتر علیرضا شیری درس طب را در سال 2000 در دانشگاه علوم پزشکی ایران به اتمام رسانده است و پس از آن در دانشگاه آکسفورد در زمینه روانشناسی عمقی کارل گوستاو یونگ تحصیل کرده است. ایشان همچنین از طرف مرکز رسمی MBTI مدرک بین المللی مدرس حرفه ای را دریافت نموده است. دکتر علیرضا شیری در حال حاضر عضو پژوهشکده علوم شناختی ایران بوده و همچنین مدرس دانشکده روانشناسی است. ایشان همچنین مدیریت خانه توانگری ایران را نیز بر عهده دارد.

فعالیت رسانه ای

دکتر شیری به طور منظم از سال ۲۰۰۷ در رسانه های تلویزیون و رادیویی ایران به آموزش مهارت های زندگی به ویژه امور عاطفی پرداخته است و صفحات پر خواننده ای در مجلات ایران دارد. او محبوب ترین وب سایت های “مهارت های زندگی” در ایران را با دانشجویان خود اداره می کند و بیش از ۵۵۰۰۰  ایمیل از خوانندگان خود را تاکنون پاسخ داده است.

برنامه های تلویزیونی:

  • کانال ۱ : خدایی در این نزدیکی
  • کانال ۲:  تصویر زندگی؛ هزار راه نرفته؛ هزار باید و شاید؛ این راه نزدیک است؛ باز هم زندگی
  • کانال ۳ : نیمروز؛ گره؛ ویتامین 3
  • کانال ۴ : دو قدم مانده به صبح؛ اردیبهشت

فعالیت در اینستاگرام

علیرضا شیری در صفحه خود با عنوان معلم و طبیب و گفتمان «روانشناس نیستم» توانسته بیش از ۶۱۷ هزار فالوور جذب کند. این پیج همچون سایر پیج‌های مشاوره روانشناسی با استفاده از تصاویر و ویدئوهای مختلف مطالب مفیدی را به مخاطبان خود ارائه می‌کند. میزان لایک هر پست ۱۷٫۹ هزار و میزان کامنت برای هر پست ۵۷۵ است. بر اساس داده‌های به دست آمده نرخ مشارکت در آن ۳٫۰۰٪ است که آمار خوبی برای یک پیج مشاوره روانشناسی به شمار می‌رود.

ارتباط با دکتر

دکتر علیرضا شیری علاوه بر فعالیت در اینستاگرام و تلویزیون، وبسایت فعالی نیز دارد و در آن به ارائه اطلاعات آموزشی و روان شناسی می پردازد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

فرزانه داوری؛ مادر مونا بانکی پور

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر فاطمه رزمجو؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر علی اعتمادی؛ متخصص طب سوزنی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

یون جی سونگ؛ بیوگرافی و علایق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.