بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

دنزل واشنگتن؛ بازیگر مشهور آمریکایی

دنزل واشینگتن

دنزل واشنگتن بازیگر آمریکایی است. که فعالیت خود را از سال 1975 شروع کرده است. او در ایالت میرلند آمریکا متولد شد. به جز بازیگری به کار کارگردانی نیز می پرداخته است و تجربه کافی نیز دارد. در ادامه این مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

دنزل هیز واشینگتن جونیور با نام هنری دنزل واشنگتن در 28 دسامبر 1954 درماونت ورنن، واقع در ایالت مریلند دیده به جهان گشود. مادرش آرایشگر بود و پدر او کشیش بود و هم کارمند سازمان آب بود. در چهارده سالگی به مدرسه خصوصی ارتش رفت. پس از اینکه دوره دبیرستان را با موفقیت گذراند برای دوره کارشناسی به دانشگاه فوردهام رفت و در رشته دراما و خبرنگاری در سال 1977 فارغ التحصیل شد. در دانشگاه عضو تیم بسکتبال بود و همچنین مشاور کمپ تابستانه با نام کمپ سالونه نیز بوده است.

نام و نام خانوادگی دنزل هیز واشینگتن جونیور
تاریخ تولد 28 دسامبر 1954
حرفه کارگردان، تهیه کننده، بازیگر
شروع فعالیت از سال 1975 تاکنون
توییتر OfficiaIDenzeI
بیوگرافی دنزل واشنگتن

ازدواج

دنزل واشنگتن در سال 1983 توانست با زنی با نام پالتا پیرسون که بازیگر بود، ازدواج کند. او در اجرا نمایش تله فیلم با پالتا آشنا شده بود. ثمره این زوج تاکنون چهار فرزند به نام های دیوید که متولد 1984 است و عاشق فوتبال می باشد، جیشا که متولد 1987 است و الیویا و مالکوم نیز که هر دو، دوقلو هستند در سال 1991 به دنیا آمدند، خوشبختانه زندگی آنها تاکنون پایدار بوده است.

مطالب پیشنهادی: تیلور سویفت؛ خواننده ترکیبی پاپ و کانتری

حضور دنزل در تئاتر

دنزل واشنگتن در سال 2005 یعنی دقیقا پانزده سال بعد از اولین اجرای خود در تئاتر، دوباره به سمت تئاترهای شکسپیر به نام جلیوس سزار برگشت و نقش مارکوس بروتوس را مجددا اجرا کرد که طرفداران بسیاری نیز داشت. بلیط های این تئاتر همه یکجا به فروش می رفت و در هر بار اجرای آنها، سالن شلوغ تر نیز می شد و در کل این خود باعث شهرت دنزل شده بود.

جوایز

دنزل واشنگتن توانست شش بار نامزد جایزه اسکار و دو بار نیز موفق به دریافت جایزه اسکار شد. او سه بار نیز جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد و همچنین یکی دیگر از افتخارات دیگر او به دلیل موفقیت های تاثیرگذار در کشف استعدادهای چند جانبه، جایزه دکتری افتخاری بود که از طرف دانشگاه فوردهام دریافت کرد. در سال 2007 نیز دکتری افتخاری بشر دوستانه و صفات انسانی را از دانشگاه مورهاوس دریافت کرد.

مطالب پیشنهادی: اد شیرن؛ خواننده مشهور انگلیسی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

پادینا کیانی؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیدا خلیق؛ بازیگری جوان و باتجربه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیرین اسماعیلی؛ بازیگر فعال سینما و تلویزیون

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی عکاسی

مهتاب ثروتی؛ از عکاسی تا بازیگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *