بیوگرافیحوزه‌ی مجریگری

عمو پورنگ (داریوش فرضیایی)؛ مجری ایرانی

بیوگرافی داریوش فرضیایی

بیوگرافی داریوش فرضیایی

داریوش فرضیایی در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. حرفه او مجریگری و ساختن برنامه کودک است. مدرک تحصیلی او فارغ التحصیلی لیسانس رشته گرافیک می باشد. او مادری گیلانی و پدری آذری دارد. داریوش فرضیایی ۵ برادر و ۲ خواهر نیز دارد.

نام داریوش فرضیایی
لقب عمو پورنگ
ملیت ایرانی
شغل مجری
تولد ۱ مرداد ۱۳۵۲
اینستاگرام dariushfarziaee
بیوگرافی داریوش فرضیایی

شروع فعالیت

داریوش فرضیایی فعالیتش را از رادیو شروع کرد و الان اغلب مردم او را به نام عمو پورنگ می شناسند. او در سال ۱۳۷۳ به عنوان گزارشگر در رادیو فعالیت کرد. داریوش فرضیایی سپس با برنامه ما و شما (در سال۱۳۷۴) وارد قاب تلویزیون شد. داریوش فرضیایی علاوه بر مجریگری، خوانندگی هم می کند و در بیشتر برنامه هایی که اجرا می کند خودش می خواهند.

شهرت

داریوش فرضیایی در سال ۱۳۷۸ با مجموعه «تورنگ و پورنگ» در بین مردم به ویژه کودکان شناخته شد. اما اوج شهرت و محبوبیت او در سال ۱۳۸۱ با اجرای برنامه کودک و نوجوان بود که نام عمو پورنگ در بین بیشتر مردم شناخته شد. او تاکنون برنامه های متعددی برای کودکان ساخته است که کلبه عمو پورنگ جدیدترین آنها می باشد.

دوستی با امیرمحمد

داریوش فرضیایی در سال ۱۳۸۴ با امیرمحمد متقیان آشنا شد و در اکثر برنامه هایش از او به عنوان بایگر استفاده کرد. آنها با یکدیگر دوستی صمیمانه ای دارند.

عمو پورنگ ازدواج کرده است؟

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در گذشته چندین بار عاشق شده است اما هیچ کدام به ازدواج منجر نشده است. او دلیل ناکامی در عاشقی هایش در گذشته را اختلاف طبقاتی بیان کرده است. عمو پورنگ اکنون مجرد می باشد و با مادرش زندگی می کند.

محله گل و بلبل

یکی از برنامه های پر طرفدار داریوش فرضیایی محله گل و بلبل می باشد. داریوش فرضیایی مجری این برنامه و در آن بازیگرانی از جمله بهنوش بختیاری، نادر سلیمانی، امیر نوری، امیرمحمد متقیان، نعیمه نظام ‌دوست و کمند امیرسلیمانی ایفای نقش می کردند.

گزیده ای از آثار

  • تورنگ و پورنگ
  • کودک و نوجوان
  • شبکه بی‌ طرف
  • شبکه کودک شبکه کوچک
  • بوستان دوستان پورنگ
  • محله گل و بلبل
  • بالشها
  • بچه محل
  • کلبه عمو پورنگ و…

فضای مجازی

داریوش فرضیایی فضای مجازی را دوست دارد و فعالیت گسترده ای در اینستاگرام دارد. تعداد دنبال کنندگان پیج او تقریبا ۳/۵ میلیون نفر می باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر سیدسعید مهاجرزاده؛ متخصص ارتوپدی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر هادی شرونی؛ متخصص گوش و حلق و بینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چه جونگ آن؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جنیفر کانلی؛ بازیگر آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *