بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چاغلار ارطغرل؛ بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ترکیه

چاغلار ارطغرل (Caglar Ertugrul) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ترکیه است. او نخستین بار در سال 2012 میلادی در فیلم سینمایی کوه (DAĞ) در نقش اوئوز چاغلار به ایفای نقش پرداخت و در سال 2016 میلادی با بازی در فیلم سینمایی کوه 2 (2 DAĞ) به شهرت جهانی رسید. چاغلار ارطغرل در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی با بازی تحسین برانگیز خود در سریال فضیلت خانم و دخترانش (fazilet hanim ve kizlari) در نقش یاز اگمن محبوبیت زیادی پیدا کرد و برای بازی در این نقش جایزه‌‌ی بهترین بازیگر مرد ترکیه را دریافت کرد.

نام: چاغلار ارطغرل
نام به لاتین: Caglar Ertugrul
تاریخ تولد: 1987/11/05
ملیت: ترک
محل سکونت: ترکیه
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (2m) caglarertugrul

بیوگرافی چاغلار ارطغرل

چاغلار ارطغرل (Caglar Ertugrul) متولد 5 نوامبر 1987 در کارشیاکا، ترکیه است. او فرزند دوم خانواده است. مادرش دندانپزشک، پدرش مهندس زمین‌شناسی و خواهرش پینار ارتورول کارگردان می‌باشند. چاغلار ارطغرل در سال ۲۰۰۵ میلادی از دبیرستان بورنوا و در سال ۲۰۱۱ میلادی از دانشگاه کوچ (Koç) در رشته‌ی مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شده و به علت علاقه‌ی زیاد به بازیگری در دوران دانشگاه به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت کرده است. او بعد از تمام شدن درسش در کلاس بازیگری شرکت کرد و پس از آشنا شدن با آلپر چاغلار در فیسبوک در سال 2012 میلادی برای بازی در فیلم سینمایی کوه توسط او انتخاب شد.

شهرت چاغلار ارطغرل

چاغلار ارطغرل در سال 2016 میلادی با بازی در فیلم سینمایی کوه 2 (2 DAĞ) به شهرت جهانی رسید و در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی با بازی تحسین برانگیز خود در سریال فضیلت خانم و دخترانش (fazilet hanim ve kizlari) در نقش یاز اگمن محبوبیت زیادی پیدا کرد و برای بازی در این نقش جایزه‌‌ی بهترین بازیگر مرد ترکیه را دریافت کرد. او هم اکنون در حال بازی در سریال عشق تجملاتی است و برای بازی در این سریال در نقش کرم جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد کمدی_رمانتیک را به خود اختصاص داده است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

اد شیرن؛ خواننده مشهور انگلیسی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

تیلور سویفت؛ خواننده ترکیبی پاپ و کانتری

بیوگرافیحوزه‌ی مدلینگحوزه‌ی موسیقی

ریانا؛ خواننده برتر باربادوس

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

جاستین بیبر؛ خواننده کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *