بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

بهزاد لیتو؛ خواننده، ترانه سرا و آهنگساز رپ و هیپ هاپ

بهزاد داورپناه معروف به بهزاد لیتو یا بِزی لِی خواننده، ترانه سرا و آهنگساز رپ و هیپ هاپ می باشد. او در ابتدا با عضویت در گروه پایدار شناخته شد و پس از جدا شدن از این گروه به گروه زدبازی پیوست. لیتو بیشتر شهرتش را پس از همکاری ‌های موفق خود با گروه زدبازی بدست آورده است.

نام: بهزاد داورپناه
نام هنری: بهزاد لیتو، بِزی لِی
تاریخ تولد: 1370/12/05
ملیت: ایرانی
محل سکونت:
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (1.9m) behzadleito

بیوگرافی بهزاد لیتو

بهزاد داورپناه معروف به بهزاد لیتو یا بِزی لِی در 5 اسفند 1370 در اصفهان متولد شد. او تا 16 سالگی در ایران زندگی می کرد و پس از آن به همراه خانواده به دبی مهاجرت کرد. لیتو یک خواهر به نام نیکی دارد. او فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صدا از دانشگاه دبی می باشد.

فعالیت های بهزاد لیتو در عرصه ی موسیقی

بهزاد لیتو پس از ملاقات با عرفان در دبی و دوست شدن با او به همراه سینا تهی، سوگند، پایا، جی دال، افرا و سرکش گروه پایدار را تشکیل دادند. او اولین آهنگ خود را به نام کارگردان در سال 1390 با حضور عرفان به عنوان خواننده ی مهمان منتشر کرد، سپس مدتی از گروه پایدار جدا شد و دلیل این کار را پیشرفت بیشتر خود عنوان کرد. لیتو پس از جدایی از گروه پایدار با یکی از اعضای گروه زدبازی به نام سیجل ملاقات و شروع به همکاری با او و علیرضا جی جی عضو دیگر گروه زدبازی کرد. اولین همکاری لیتو با گروه زدبازی متعلق به آهنگ ساعت وایسه می‌باشد که در 4 مرداد 1391 منتشر شد. او در اولین آلبوم استودیویی گروه زدبازی به نام زاخارنامه شرکت کرد و همچنین آهنگ فوق‌العاده را به همراه سیجل و با حضور سامی بیگی به عنوان خواننده ی مهمان منتشر کرد. آلبوم اول بهزاد لیتو در مهر 1393 با نام خاکستری و آلبوم دوم او در آبان 1394 با نام 23 منتشر شد. او در آلبوم های یادگاری و تراپی سپهر خلسه و در آلبوم خداحافظی عرفان به عنوان خواننده ی مهمان نیز حضور داشته است. لیتو اخیرا با خوانندگان دیگری از جمله آرتا وانتونز و سامی لو نیز همکاری کرده است.

حضور بهزاد لیتو در برنامه های تلویزیونی

بهزاد لیتو درسال 2014 در برنامه ی مستند زدبازی به تهیه کنندگی اردشیر امیراحمدی شرکت کرد و در مورد این گروه صحبت‌ هایی انجام داد. او در سال 2015 مصاحبه‌ ی با یورونیوز انجام داد و در مورد وضعیت خود و رپ فارسی به گفتگو پرداخت. بهزاد لیتو در 14 خرداد 1396 در مستندی درباره ی خودش به اسم باور حضور پیدا کرد، این مستند در سایت رادیو جوان منتشر شد. همچنین بلوربنفش در نوامبر 2018 در برنامه ی تخصصی موسیقی بی‌بی‌سی فارسی یک قسمت را به بهزاد لیتو اختصاص داد. برنامه‌های تلویزیونی مختلف دیگری در زمینه موسیقی نیز در شبکه‌های فارسی وان و منوتو، لیتو را موضوع خود قرار داده‌اند.

تبلیغ سایت شرط بندی پورتوبت توسط بهزاد لیتو

سایت پیش بینی ورزشی پورتوبت متعلق به بهزاد لیتو می باشد و او در صفحه ی اینستاگرام خود آن را تبلیغ کرده است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *