بیوگرافیحوزه‌ی مجریگریحوزه‌ی موسیقی

بهزاد بلور‌؛‌ تهیه‌کننده و مجری شبکه‌ی بی‌بی‌سی

بهزاد بلور مجری، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌های فرهنگی و هنری در شبکه‌ی بی‌بی‌سی فارسی می‌باشد. او کار خود را با مجله‌ی تفریحی “روز هفتم” با برنامه‌های مربوط به موسیقی و جوانان در بی‌بی‌سی فارسی آغاز کرده و هم اکنون تهیه‌کننده و کارگردان برنامه “بلور بنفش” است.

نام: بهزاد بلور
تاریخ تولد: 1344/01/03
ملیت: ایرانی
محل سکونت: لندن، انگلستان
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (25.1k) behzadgraph
(14.1k) bolourbanafsh

بیوگرافی بهزاد بلور

بهزاد بلور متولد 3 فرورین 1344 در تهران می‌باشد. او از اعضای خانواده قدیمی بلورفروشان تهران است و از طرف مادری به عباس میرزای قاجار و از طرف پدری به واردکننده کارخانه ورشو و بلور ایران، محمدحسن بلورفروشان منسوب می‌شود. بهزاد بلور تاکنون ازدواج رسمی نداشته، اما بارها خبرهای مختلفی از ازدواج و عکس همسر او منتشر شده که تایید نشده است. او در اوایل دهه 60 بعد از انقلاب اسلامی ایران را به مقصد انگلستان ترک کرد و در رشته‌ی تزئینات داخلی در دانشگاه به تحصیل پرداخت، اما دو سال بیشتر درس نخواند و با مدرک فوق دیپلم فارغ التحصیل شد.

فعالیت‌های هنری بهزاد بلور

بهزاد بلور در سال ۱۳۵۹ سه‌تار را نزد جلال ذوالفنون آموخت و سپس به نوازندگی تنبور و چگور روی آورد. او پس از مهاجرت به لندن گروه‌های متعدد موسیقی تشکیل داد و آلبوم “میش” را توسط شرکت بین‌المللی تاچ منتشر کرد. علاقه‌ی بهزاد بلور به هنر باعث شد که به طراحی مُد، طراحی داخلی و نقاشی‌های دیواری هنری روی آورد و کارگاه لباس خود را در لندن راه‌اندازی کند. او از این طریق 6 سال کسب درآمد کرد و در نهایت در سال 1371 به دنبال آشنایی با دختری به نام مهتاب (از عوامل رادیو بی‌بی‌سی) برای مصاحبه به این شبکه رفت و با پیشنهاد باقر معین (رئیس وقت بخش فارسی BBC) به تیم خبری هنر این شبکه پیوست.

فعالیت‌های بهزاد بلور در شبکه‌ی بی‌بی‌سی فارسی

بهزاد بلور کار خود را با مجله‌ی تفریحی “روز هفتم” و برنامه‌های مربوط به موسیقی و جوانان در بی‌بی‌سی فارسی آغاز کرد و صفحه وب پربازدید تفریحی بی‌بی‌سی فارسی را راه‌اندازی کرد. از فعالیت‌های دیگر او می‌توان به مدیریت پخش زنده کنسرت‌های ایرانی در اروپا و دبی، حمایت از فرهنگ و موسیقی زیرزمینی ایرانی، آموزش روزنامه‌نگاران جوان در افغانستان و ایران و سازماندهی رویدادهای متعدد فرهنگی در بریتانیا و آسیای مرکزی اشاره کرد. او هم اکنون تهیه‌کننده و کارگردان برنامه “بلور بنفش” است و در سری‌های متفاوت این برنامه به بررسی موسیقی، هنر و فرهنگ ایرانی و خاورمیانه به صورت مهاجر در نقاط مختلف دنیا می‌پردازد.

جوایز بهزاد بلور

از مهم‌ترین جوایز بهزاد بلور می توان به جایزه ملی هنرهای زیبای دبیرستان‌های ایران در سن 15 سالگی و جایزه‌ی سومین دوره از جوایز آکادمی جهانی هنر، ادبیات و رسانه اشاره کرد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *