بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

بهرنگ علوی؛ بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران

بهرنگ علوی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. او بازیگری را از تئاتر مدرسه شروع کرد و در سنین نوجوانی با یک تئاتر مدرسه‌ای، بهترین بازیگر منطقه ۶ آموزش و پرورش و نیز استان تهران شد. پس از آن در سال ۱۳۷۰ برای بازی در تئاتر “آدمک چوبی” انتخاب شد. بهرنگ علوی اولین تجربه کار تصویری خود را با مجموعه برنامه‌های دوربین مخفی امیرحسین قهرائی آغاز کرد، سپس به انجمن سینمای کوتاه پیوست و چند فیلم کوتاه جشنواره‌ای را تجربه کرد و با تک سکانس خود در فیلم “عیار ۱۴” به کارگردانی پرویز شهبازی به سینما معرفی شد و در نهایت با بازی در سریال “هشت و نیم دقیقه” در سال 1395 به شهرت رسید.

نام: بهرنگ علوی
تاریخ تولد: 1359/01/01
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (482k) behrangalavi_official

بیوگرافی بهرنگ علوی

بهرنگ علوی متولد ١ فروردین ۱۳۵۹ در تهران، ایران است. پدرش فرهنگی بازنشسته و از مدیران آموزش و پرورش و مادرش از مدیران شرکت مخابرات می‌باشد. او تک فرزند خانواده است و دارای مدرک فوق دیپلم نقشه‌کشی با کامپیوتر می‌باشد و همچنین فارغ‌التحصیل بازیگری از اولین دوره فارغ التحصیلان مؤسسه فرهنگی-هنری کارنامه است. بهرنگ علوی شاگرد اساتیدی همچون محمد رحمانیان، حمید امجد، مهتاب نصیرپور، پرویز پرستویی، آتیلا پسیانی، رؤیا تیموریان، پانته آ بهرام و حبیب رضایی بوده است.

فعالیت‌های بهرنگ علوی در عرصه‌ی بازیگری

بهرنگ علوی بازیگری را از تئاتر مدرسه شروع کرد و در سنین نوجوانی با یک تئاتر مدرسه‌ای، بهترین بازیگر منطقه ۶ آموزش و پرورش و نیز استان تهران شد. پس از آن در سال ۱۳۷۰ برای بازی در تئاتر “آدمک چوبی” انتخاب شد. او اولین تجربه کار تصویری خود را با مجموعه برنامه‌های دوربین مخفی امیرحسین قهرائی آغاز کرد، سپس به انجمن سینمای کوتاه پیوست و چند فیلم کوتاه جشنواره‌ای را تجربه کرد و با تک سکانس خود در فیلم “عیار ۱۴” به کارگردانی پرویز شهبازی به سینما معرفی شد و در نهایت با بازی در سریال “هشت و نیم دقیقه” در سال 1395 به شهرت رسید. بهرنگ علوی همچنین در سال 1388 با سریال “نردبام آسمان” وارد قاب تلویزیون شد.

سایر فعالیت‌های بهرنگ علوی

بهرنگ علوی علاوه‌بر کار بازیگری، به عکاسی، نویسندگی و طراحی مد مشغول است. او همچنین سفیر حمایت از کودکان کار و زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست و نیز برگزارکننده گالری‌ها و بازارچه‌های خیریه است.

کارت اهدای عضو بهرنگ علوی

در حاشیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر که در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد، بهرنگ علوی کارت اهدای عضو را به صورت آنلاین دریافت کرد.

کارت اهدای عضو بهرنگ علوی
کارت اهدای عضو بهرنگ علوی

بهرنگ علوی در جریان خداحافظی احمدرضا عابدزاده از فوتبال

بهرنگ علوی در جریان دیدار خداحافظی عابدزاده برابر بایرن مونیخ در روزهایی که خود او کمتر شناخته شده بود، در ورزشگاه آزادی حضور داشت. او در حالی که تصویر عابدزاده را در اختیار داشت، در قاب عکاس (نادر داودی) جا گرفت و با بازنشر این عکس بعد از یک دهه، تبدیل به سوژه جذابی شد.

بهرنگ علوی در عکس داوود نادری در جریان خداحافظی احمدرضا عابدزاده از فوتبال
بهرنگ علوی در عکس داوود نادری در جریان خداحافظی احمدرضا عابدزاده از فوتبال

گالری عکس‌های بهرنگ علوی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

هوشی؛ عضو گروه سونتین

بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

متین کریم زاده؛ بازیکن فوتبال ایرانی

بیوگرافیسرگرمی

انیس محمدی؛ همسر حسین ماهینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

آن سو هی؛ روابط عاشقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.