بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بهناز شفیعی؛ اولین بانوی قهرمان موتور ریس ایران

بهناز شفیعی نخستین و شناخته شده‌ ترین زن موتورسوار ایرانی با سابقه ی حرفه‌ ی است. او در تابستان 1394 به عنوان اولین و تنها زن موتورسوار، توانست مجوز ورود به پیست استاندارد آزادی را به همراه آقایان دریافت کند و دوره‌های حرفه‌ ی موتور ریس را بگذراند و تنها گواهینامه موتورسواری حرفه‌ ی بانوان را از فدراسیون ایران دریافت کند.

نام: بهناز شفیعی
تاریخ تولد: 1368/09/28
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (179k) behnaz_shafiei

بیوگرافی بهناز شفیعی

بهناز شفیعی در 28 آذر 1368 در کرج متولد شده است. او فرزند آخر خانواده است و دو خواهر و دو برادر دارد. بهناز شفیعی فارغ التجصیل لیسانس رشته حسابداری است. او در سال 1383 در سفر به شهر زنجان با زن موتورسواری آشنا و به موتورسواری علاقمند شد. بهناز شفیعی اولین موتورش را که آپاچی ۱۸۰ سی سی بود، در سن ۲۲ سالگی خرید و در خیابان‌ها مشغول به تمرین شد. بهناز شفیعی تا پیش از موتورسواری حرفه ی در یک شرکت بازرگانی مشغول به کار بود، اما در بهمن ماه 1393 از شغل خود استعفا داد و به صورت حرفه ی به موتورسواری در رشته ی کراس و ریس پرداخت. او در تابستان 1394 به عنوان اولین و تنها زن موتورسوار، توانست مجوز ورود به پیست استاندارد آزادی را به همراه آقایان دریافت کند و دوره‌های حرفه‌ ی موتور ریس را بگذراند و تنها گواهینامه موتورسواری حرفه‌ ی بانوان را از فدراسیون ایران دریافت کند. بهناز شفیعی در 15 بهمن 1395 به عنوان کمیته ی موتور ریس بانوان استان البرز اولین مسابقه ی رسمی موتور ریس بانوان را برگزار کرد و در آن مسابقه مقام قهرمانی را کسب کرد. او در فستیوال جهانی ایتالیا به عنوان یکی از «پنج بایکر نمونه زن جهان» شناخته شد و مجله ی میک او را به عنوان یکی از «هشت زن قدرتمند جهان» در سال 2015 میلادی معرفی کرد.

حمل مشعل المپیک زمستانه 2018 پیونک چانک کره جنوبی توسط بهناز شفیعی

بهناز شفیعی مشعل المپیک زمستانه 2018 پیونک چانک کره جنوبی را با شعار «من ایران را دوست دارم و برابری زنان ومردان و صلح در دنیا» به همراه بهرام رادان و 9 ایرانی دیگر حمل کرده است.

بدلکاری بهناز شفیعی در فیلم آذر

بهناز شفیعی مربی آموزش موتورسواری نیکی کریمی و بدلکار او در فیلم آذر بود. عدم پرداخت دستمزد و ذکر نشدن نام بهناز شفیعی به عنوان بدلکار فیلم موضوعی بود که در رسانه ها خبرساز شد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *