بیوگرافیحوزه‌ی عکاسی

بابک امین تفرشی؛ ستاره‌شناس آماتور ایرانی و عکاس آسمان شب

بابک امین تفرشی ستاره شناس آماتور، عکاس آسمان شب و روزنامه نگار علمی است. او همچنین عضو هیئت امنای ستاره‌شناسان بدون مرز و مدیر پروژه عکاسی جهان در شب یا TWAN می باشد. بابک امین تفرشی در سال ۲۰۰۹ میلادی موفق به کسب جایزه عکاسی علمی بنیاد لنارت نیلسون شده است.

نام: بابک امین تفرشی
تاریخ تولد: 1357
ملیت: ایرانی
محل سکونت: بوستون، ایالات ماساچوست آمریکا
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک پسر (آبان)
اینستاگرام: (564k) babaktafreshi

فعالیت‌های بابک امین تفرشی

بابک امین تفرشی از سال 1370 فعالیت‌های نجومی و عکاسی آسمان را آغاز کرده و از سال ۱۳۷۵ تا اواسط دهه‌ی هشتاد شمسی از ویراستاران مجری و اعضای هیئت تحریریه‌ی ماهنام‌هی نجوم بوده است. او در تحریریه‌ی این ماهنامه به نگارش مقاله‌های علمی و آموزشی در زمینه‌ی اخترشناسی و علوم فضایی پرداخته و پس از دکتر منصور وصالی سردبیری این ماهنامه را برعهده گرفته است. او همچنین مدرس رصدخان‌ی زعفرانیه تهران و عضو مؤسس شاخه‌ی آماتوری انجمن نجوم ایران بود که در مرداد ۱۳۹۱ به همراه تمام هیئت دبیران شاخه استعفا داد. بابک امین تفرشی مؤسس پروژه‌ی بین‌الملی «جهان در شب» یا the World at Night) TWAN) است که به مناسبت سال جهانی نجوم افتتاح شده و اکنون یکی از موفق‌ترین پروژه‌های عکاسی نجومی دنیا می باشد.

بابک امین تفرشی توانست با ارائه‌ی برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی درباره‌ی نجوم و به زبان ساده مثل برنامه‌ی زنده‌‌ی آسمان شب در سال ۱۳۸۰ نجوم را در میان مردم به‌ ویژه جوانان گسترش دهد. او در سال 1394 «به سبب تلاش‌های نوآورانه در همگانی کردن دانش نجوم » جایزه ترویج علم ایران را دریافت کرد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر رامبد صمیمی؛ متخصص زیبایی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر خلیل فروزان ‌نیا؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

طناز دهقان؛ بازیگر جنجالی ایران

بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

سینا عشوری؛ بازیکن پرحاشیه ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.