بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

آریا عظیمی نژاد، موسیقی دان ایرانی

آریا عظیمی نژاد داور منطقی و سختگیر برنامه عصر جدید، موسیقی‌دان و آهنگساز است. او را از سن 6 سالگی‌اش در مجموعه‌ی تلویزیونی عروسک‌ها می‌شناسید.

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد

آریا عظیمی نژاد در 5 اردیبهشت 1352 در تهران متولد شد. او موسیقی دان و آهنگساز ایرانی است. پدرش جمشید عظیمی نژاد نویسنده و برنامه ساز تلویزیونی می باشد که بیشتر با مجموعه‌ی تلویزیونی خانه‌ی عروسک‌ها در طول سال های 1360-1358 شناخته می‌شود. آریا عظیمی نژاد در سن 6 سالگی به همراه خواهرش پوپک در این مجموعه نقش آفرینی کرده است.

آریا عظیمی نژاد ازدواج کرده و متاهل می باشد. او یک فرزند پسر دارد.

آریا عظیمی نژاد نواختن سه‌تار را نزد پدربزرگ خود فراگرفت و سپس نزد اساتیدی چون جلال ذوالفنون، محمود تاجبخش و علی‌اصغر زندوکیل آموزش دید. او در سال 1372 در رشته ی موسیقی دانشگاه آزاد، واحد هنر و معماری پذیرفته شد و نزد اساتیدی چون فرهاد فخرالدینی و مصطفی‌کمال پورتراب به فراگیری اصول موسیقی پرداخت. او ساخت حرفه ی موسیقی را از سال دوم دانشگاه با موسیقی تئاتر آغاز کرد و در مدت کوتاهی توانست در جشنواره ‌های بین‌المللی تئاتر نامزد دریافت بهترین موسیقی متن شود. این عوامل سبب ورود او به سینما و تلویزیون گردید. او به صورت حرفه ی اولین بار در سال 1377 با ساخت موسیقی سریال پزشکان به کارگردانی مسعود کرامتی وارد تلویزیون شد و در سال 1381 با فیلم عروس خوش قدم پا به عرصه سینما گذاشت. او در عرصه ی سینما و تلویزیون بیش از 80 اثر موسیقی دارد.

آریا عظیمی‌نژاد با ساخت موسیقی فیلم میم مثل مادر در سینما و او یک فرشته بود در تلویزیون توانست خود را در بین بهترین آهنگسازان کشور تثبیت کند و نامزدی جایزه ی بهترین موسیقی متن در جشنواره بین‌ المللی فیلم فجر و جایزه ی خانه ی سینما را برای فیلم‌های میم مثل مادر، فرزند خاک و طلا و مس به دست آورد. او در سال 2004 میلادی مقام دوم در جشنواره موسیقی بریتانیا را در رشته‌ی موسیقی فولکلوریک بین‌المللی با تکنوازی سه ‌تار به دست ‌آورد. آشنایی او با جاسلین پوک، آهنگساز بریتانیایی سبب همکاری او در چندین پروژه ی موسیقی فیلم شد.

از دیگر فعالیت های حرفه‌ ی آریا عظیمی نژاد ساخت موسیقی برای خوانندگان سرشناس ایرانی می باشد کـه از جمله ی آنها می توان بـه محمد اصفهانی، علیرضا عصار، احسان خواجه ‌امیری و فریدون اسرایی اشاره کرد. یکی از کارهای او کـه با استقبال فراوانی روبه‌رو شد، ساخت موسیقی برای قطعه ی آمدم اي شاه پناهم بده با صدای استاد کریمخانی برای بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان می باشد. علاقه ی او به موسیقی فولکلوریک ایرانی سبب شد تا مجموعه‌ ی از موسیقی نواحی ایران را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها در ساخت موسیقی فیلم استفاده کند. او سرپرست گروه موسیقی بوم و بر با سبک موسیقی تلفیقی می باشد. سایر اعضای این گروه نیما رمضان، آرش سعیدی و بردیا امیری هستند.

آریا عظیمی نژاد در عصر جدید

آریا عظیمی نژاد در حال حاضر یکی از چهار داور برنامه ی استعدادیابی عصر جدید است. او کمترین رای مثبت را به افراد شرکت کننده در این مسابقه داده و از سخت گیرترین داوران این برنامه می‌باشد، به همین دلیل انتقادهای تندی علیه او برای حضور در این برنامه جریان دارد.

برنامه تلویزیونی عصر جدید

برنامه استعدادیابی صدا و سیما با مجری‌گری احسان علیخانی و حضور آریا عظیمی نژاد، امین حیایی، رویا نونهالی و بشیر حسینی

About author

کارشناسی ارشد مترجمی از دانشگاه تهران، علاقه‌مند به اخبار دنیای هنر، سینما و سلبیریتی‌ها، فعال در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی.
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سهیلا عزیزی؛ بازیگر ایرانی ساکن پاریس

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جیمز فرانکو؛ بازیگر مشهور آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Worth reading...
ساسان حیدری یافته معروف به ساسی مانکن، خواننده ایرانی