بیوگرافی

آرمین راد؛ هکر اینستاگرامی

آرمین راد با نام اصلی ایوب فروغی‌راد، فعال فضای مجازی است که با عنوان هکر کلاه سفید در اینستاگرام شناخته می‌شود. او تاکنون بیش از دو هزار صفحه اینستاگرام را به دلیل توهین به ایران و اسلام غیرفعال کرده است.

نام: ایوب فروغی‌راد
نام مستعار: آرمین راد، ایوب تیغ‌تیز
تاریخ تولد: 1370/09/23
ملیت: ایرانی
اینستاگرام:(515k) armin_rad21

بیوگرافی آرمین راد

آرمین راد با نام اصلی ایوب فروغی‌راد و معروف به ایوب تیغ‌تیز متولد 23 آذر 1370 در بروجرد، استان لرستان، ایران است. او فارغ التحصیل فوق دیپلم عمران از یاسوج و لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد بروجرد است و بنا به گفته خودش دکترای امنیت شبکه دارد.

ماجرای هکر شدن آرمین راد

آرمین راد در مصاحبه‌هایی که داشته، عنوان کرده یک خواب باعث تغییر مسیر زندگی‌اش شده است.

“یک شب خواب دیدم خیلی تشنه بودم و هرقدر درخواست آب از مردم می‌ کردم، به من آبی نمی‌ دادند یک نفر گفت : مگر تو در دنیا کمک ما کردی که اینجا به تو آب بدهیم؟

از همان جا عهد بستم و گفتم یا امام حسین من از این لحظه هر استعداد و تخصصی که دارم در راه شما و فضای مجازی استفاده می‌ کنم و تاکنون بیش از سه هزار صفحه هتاک به اهل بیت و شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در اینستاگرام بستم.”

آرمین راد پس از این موضوع در پاییز 1397 پیج صفحه عرب اسپورت را هک کرد که با این کار بر سر زبان‌ها افتاد. او عنوان کرد اینستاگرام عرب اسپرت به بازیکنان ایرانی توهین کرده است. پس از آن خبر حمله به صفحهات افرادی چون مسیح علی‌نژاد و مریم رجوی، سرکرده منافقین نیز منتشر کرد.

او در مصاحبه‌های خود عنوان کرده، یک مبارز و فعال فضای مجازی می‌باشد و کار او مبارزه با دشمنان است.

شهرت آرمین راد در فضای مجازی و کارهای او باعث شد، شخصیت‌های دینی و مذهبی بسیاری از جمله علی‌اکبر رائفی‌پور با او دیدار داشته باشند. او حتی در برخی از همایش‌ها به عنوان سخنران حضور یافته است.

درآمد اصلی آرمین راد چیست؟

درآمد اصلی آرمین راد از شبکه و برنامه‌نویسی است. او عنوان کرده که تاکنون هیچ مبلغی از هیچ سازمانی برای کارهایش دریافت نکرده است.

دستگیری آرمین راد

آرمین راد که خبرگزاری سپاه پاسداران وی را «بسیجی واقعی» و خبرگزاری بسیج دانشجویی نیز او را «هکر انقلابی» معرفی کرده بودند، طبق گفته مقام قضایی در ۴۳ پرونده اخاذی، جعل عنوان، دریافت رشوه، کلاه‌برداری اینترنتی و چندین مورد منافی عفت و … متهم می‌باشد و دستگیر شده است.

پس از مدتی مشخص شد آرمین راد با ساخت صفحات مشابه با صفحات اصلی، در حقیقت صفحات جعلی خود را هک و خبر کذب منتشر می‌کرده است.

گالری عکس‌های آرمین راد

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

اد شیرن؛ خواننده مشهور انگلیسی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

تیلور سویفت؛ خواننده ترکیبی پاپ و کانتری

بیوگرافیحوزه‌ی مدلینگحوزه‌ی موسیقی

ریانا؛ خواننده برتر باربادوس

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

جاستین بیبر؛ خواننده کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *