بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

آرمین هاشمی؛ مدیر کمپانی آونگ

آرمین هاشمی مدیر کمپانی آونگ (به انگلیسی: Avang Music) است. او به دلیل علاقه‌ش به موسیقی در ابتدا با کمک 3 تن از دوستانش گروهی تحت عنوان “Mystery4” را بوجود آورد و سپس از طریق همکاری مادرش با فرید زلاند، آهنگ‌ساز افغانستانی و بنیانگذار شرکت آونگ میوزیک، فعالیت خود را در این کمپانی آغاز کرد. آرمین هاشمی در حال حاضر همراه با همسرش، مهین آبادانی، مدیریت کمپانی آونگ میوزیک را برعهده دارد.

نام: آرمین هاشمی
ملیت: ایرانی
محل سکونت: لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا
وضعیت تاهل: متاهل (مهین آبادانی)
اینستاگرام: (25k) arminhashemi1

کمپانی آونگ میوزیک

آونگ میوزیک ناشر موسیقی ایرانی_آمریکایی، مستقر در انسینو لس آنجلس است. بنیانگذار این شرکت فرید زلاند، آهنگساز و تنظیم کننده‌ی افغانستانی می‌باشد و مدیریت آن را آرمین هاشمی برعهده دارد. از هنرمندانی که آثارشان توسط شرکت آونگ پخش شده، می‌توان به امیر تتلو، شادمهر عقیلی، بروبکس، گروه آریان، سامی بیگی، حسین تهی، حمید صفت و … اشاره کرد.

فعالیت کمپانی آونگ بیشتر از آنکه بر روی خوانندگان لس آنجلسی باشد، بر روی خوانندگان زیرزمینی ایران است. از اولین خوانندگان داخل ایران که کمپانی آونگ با آن‌ها همکاری است، می‌توان به گروه بروبکس اشاره کرد.

دفتر کمپانی آونگ در امارات متحده عربی قرار دارد و رفت و آمد‌های مکرر آرمین هاشمی و رابط‌هایش باعث شده بسیاری از خوانندگان زیرزمینی داخلی ایران بخصوص در بخش موسیقی رپ به خارج از ایران راه پیدا کنند.

بخش عمده‌ی درآمد کمپانی آونگ از طریق برگزاری کنسرت در دبی و ترکیه است. آرمین هاشمی حتی شرایط برگزاری کنسرت را برای بسیاری از خوانندگان داخل ایران در خارج از کشور آسان می‌کند.

نقش آرمین هاشمی در آزاد شدن امیر تتلو از زندان ترکیه

امیر تتلو، خواننده‌ی پرحاشیه‌ی سال‌های اخیر موسیقی ایران، در بهمن ماه 1398 توسط پلیس اینترپل در فرودگاه ترکیه بازداشت و پس از حدود یک هفته بازداشت از زندان آزاد شد.

گفته می‌شود تتلو قصد سفر به لندن را داشته تا مقدمات برگزاری یک کنسرت را فراهم کند، اما در اداره مهاجرت ترکیه بازداشت می‌شود. امیر تتلو در آخرین پستی که پس از آزادی‌اش از زندان منتشر کرد، با حضور در یک کلیپ افرادی را معرفی نمود و از آن‌ها به دلیل حمایت و تلاششان برای آزادی‌اش تشکر کرد. نخستین شخصی که تتلو معرفی کرد، آرمین هاشمی است. آرمین هاشمی با مصاحبه‌هایی که انجام داد به اطلاع‌رسانی در این رابطه کمک کرد و خبر از استخدام وکیلی برای پیگیری روند قضایی پرونده امیرحسین مقصودلو داد. به نظر می‌رسد آرمین هاشمی نقش موثری در آزاد شدن امیر تتلو از زندان ترکیه را داشته است.

گالری عکس‌های آرمین هاشمی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ییلدیز چاگری آتیکسوی؛ بازیگر و همسر برک اوکتای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

برک اوکتای؛ بازیگر و مدل مشهور ترکیه

بیوگرافی

سون دام بی؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سرای کایا؛ شهرت با سریال کوکامین آیلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *