بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

امیر کربلایی ‌زاده؛ کمدین ایرانی

بیوگرافی امیر کربلایی زاده

بیوگرافی امیر کربلایی ‌زاده

امیر کربلایی ‌زاده زاده در تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۵۸ در شهر تهران متولد شد. شغل وی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است، کربلایی ‌زاده در حال حاضر کمدین می باشد.

نام امیر کربلایی ‌زاده
ملیت ایرانی
شغل بازیگر و کمدین
تولد ۲۴ مهر ۱۳۵۸
اینستاگرام amirkarbalaeizadeh
بیوگرافی امیر کربلایی ‌زاده

شروع فعالیت

امیر کربلایی ‌زاده اولین فعالیت نمایشی خودش را تنها در ۱۰ سالگی (سال ۱۳۶۸) در مدرسه آغاز کرد. او در سال های ۱۳۶۹، ۱۳۷۱و ۱۳۷۲ بازیگر اول مسابقات تئاتر دانش آموزی در سراسر کشور شد.

ورود به دنیای تئاتر

امیر کربلایی ‌زاده با تئاتر خانم شهره لرستانی به نام پیک نیک در میدان جنگ (در سال ۱۳۷۸) به دنیای تئاتر و بازیگری وارد شد و به کمک استعداد و توانایی هایش موفق شد که خودش را به مردم و سینمای ایران بشناساند.

آیا امیر کربلایی ‌زاده ازدواج کرده است؟

امیر کربلایی ‌زاده با خانم پوران مرادی که او نیز کار نویسندگی انجام می دهید ازدواج کرده و زندگی خوبی هم به نظر می رسد داشته باشند. کربلایی زاده و همسرش هنوز فرزندی ندارند و این شاید به دلیل مشغله زیاد آنهاست.

شهرت در برنامه خندوانه

اجرای متعدد امیر کربلایی ‌زاده به عنوان استندآپ کمدین در برنامه خنوانه موجب محبوبیت او در میان مردم شد. او در مسابقه خنداننده برتر که در سال ۱۳۹۴ از شبکۀ نسیم اجرا می شد  نیز شرت کرد اما با بدشانسی حریفش علیرضا مسعودی (علی مشهدی) انتخاب شد و در همان مرحله اول با رای مردم حذف شد.

تجربه در سریال

امیر کربلایی ‌زاده در سریال های از جمله قرعه و شهرک جیم بازی کرده است. سریال قرعه نام مجموعه تلویزیونی است که در سال ۱۳۹۵ برای عید نوروز به کارگردانی برزو نیک نژاد کلید خورده است. سریال شهرک جیم نیز یک مجموعه تلویزیونی طنز به کارگردانی علی شب‌خیز بود که از شبکه سه سیما پخش شد. کربلایی زاده در سریال شهرک جیم نقش صحبت را داشت.

استندآپ کمدی در برنامه فرمول یک

امیر کربلایی ‌زاده در بخشی از برنامه فرمول یک که از شبکه یک سیما پخش می شود نیز اجرا می کند. این بخش از برنامه فرمول یک که با حضور کربلایی زاده اجرا می شود بیشتر جنبه شناسایی استعداد های کمدی ها دارد.

اینستاگرام امیر کربلایی زاده

امیر کربلایی زاده درپیج اینستاگرامش فعالیت زیادی ندارد و هر از چند گاهی در صفحه اش فعالیت می کند. تعداد دنبال کنندگان پیج او تقریبا ۲۲۲ هزار نفر است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *