بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

امیر دژاکام؛ کارگردان و مدرس ایرانی

امیر دژاکام

امیر دژاکام بهترین کارگردان و مدرس ایرانی است که در رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران و در رشته کارگردانی در مقطع ارشد از دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شده است و اکنون بهترین نویسنده و کارگردان زبده است. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

امیر دژاکام در 26 اردیبهشت 1341 از کرمان بدنیا آمد. به دلیل علاقه زیاد به بازیگری از کودکی از سن سیزده سالگی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رفت و آموزش خود را آغاز کرد و با نمایش اسبد سفید وارد عرصه تئاتر شد و با موفقیت آن را پشت سر گذاشت تا اینکه الان به این نقطه از زندگی خود رسیده است و بهترین کارنامه هنری را برای خود رقم زده است.

نام و نام خانوادگی امیر دژاکام
تاریخ تولد 26 اردیبهشت 1341
حرفه کارگردان، مدرس دانشگاه
شروع فعالیت از سال 1354 تاکنون
اینستاگرام amir.dezhakam
بیوگرافی امیر دژاکام

حرفه کارگردان

امیر دژاکام یکی از بازیگران برجسته که اولین تجربه کاری خود را در سال 1356 شروع کرده است البته ایشان در پانزده سالگی نیز با ساخت نمایش کودکانه بهار توانست اولین تجربه کارگردانی خود را بدست آورد و بعد از آن در سال بعد نیز توانست نمایش سردار سربار را کارگردانی کند و این شروعی عالی برای این هنرمند عزیز کشورمان می باشد.

مطالب پیشنهادی: محمود پاک‌ نیت؛ بازیگر مشهور پس از باران

ازدواج

امیر دژاکام در دوران دانشجویی با خانم سیمین امیریان که اکنون یک نویسنده مشهوری می باشد ازدواج می کند که ثمره این ازدواج نیز دو فرزند دختر با نام های صوفیا و آیدا است. این زوج هنری تاکنون زندگی خوب و بادوامی داشته اند و در کنار هم به موفقیت های بالایی رسیده اند. خانم امیریان در حال حاضر کارگردان و فیلمنامه نویس و استاد دانشگاه است، او مقطع دکتری درام از دانشگاه مالزی دریافت کرده است.

تدریس

امیر دژاکام در سال 1364 به عنوان یکی از داوران اصلی تئاتر استانی فعالیت کرده است و در سال 1375 ایشان عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری شد و پنج سال بعد از آن نیز موفق شده در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از استاتید با تجربه شروع به تجربه کند.

تلویزیون

این هنرمند عزیزمان در چهل سالگی توانست با بازی در سریال روزهای به یاد ماندنی به کارگردانی همایون شهنواز وارد قاب تلویزیون شود و ده سال بعد نیز تجربه بازی در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند را در سینما بدست آورد و با نقش آفرینی هایی که در این فیلم و سریال داشت توانست به شهرت برسد، اما به دلیل علاقه بسیار زیاد به کارگردان، ترجیح داد تا بیشتر در این سطح فعالیت کند و تاکنون خیلی از فیلم ها و سریال ها را کارگردانی کرد و در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

مطالب پیشنهادی: نادر فلاح؛ بازیگر و کارگردان برجسته

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ییلدیز چاگری آتیکسوی؛ بازیگر و همسر برک اوکتای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

برک اوکتای؛ بازیگر و مدل مشهور ترکیه

بیوگرافی

سون دام بی؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سرای کایا؛ شهرت با سریال کوکامین آیلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *