بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

امیرعلی اکبری؛ کشتی گیر فرنگی

امیر علی اکبری مبارز هنرهای رزمی ترکیبی می باشد. او از سال 2005 تا 2013 میلادی در رشته ی کشتی فرنگی فعالیت کرده و در سال 2009 میلادی برنده ی مدال برنز و در سال 2010 برنده ی مدال طلا در مسابقات جهانی کشتی فرنگی شده است. امیر علی اکبری همچنین در سال 2009 میلادی مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا را دریافت کرده است.

نام: امیر علی اکبری
تاریخ تولد: 1366/09/20
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (1.8m) amiraliakbari60

بیوگرافی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری متولد 20 آذر 1366 در اردبیل می باشد. او از سن 11 سالگی کشتی آزاد را شروع کرد و سه سال بعد به دلیل علاقه و فرم بدنی اش فعالیت خود را در رشته ی کشتی فرنگی ادامه داد و در سال 1386 در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانست قهرمان شود. امیر علی اکبری در سال 2009 میلادی برنده ی مدال برنز و در سال 2010 برنده ی مدال طلا در مسابقات جهانی کشتی فرنگی شد. او همچنین در سال 2009 میلادی توانست مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا را دریافت کند.

دوپینگ امیر علی اکبری و محرومیت از شرکت در مسابقات کشتی فرنگی

امیر علی اکبری در سال 1390 به علت مصرف مواد نیروزا به مدت دو سال از شرکت در مسابقات کشتی فرنگی محروم شد. او پس از گذشت دو سال در مسابقات جهانی 2013 شرکت کرد و به مدال طلای سنگین‌ وزن کشتی فرنگی جهان رسید، اما برای بار دوم در این مسابقات در نمونه خون او ماده ی ممنوعه ی استروئید آنابولیک دیده شد و به همین دلیل فیلا به دلیل تکرار دوپینگ او را به طور کلی از شرکت در مسابقات کشتی فرنگی محروم کرد. البته امیر علی اکبری این اتهام را شایعه و پاپوش عنوان کرد.

پیشنهاد میلیاردی کشور آذربایجان به امیر علی اکبری

چند ماه قبل از ماجرای محروم شدن دائمی امیر علی اکبری از شرکت در مسابقات کشتی فرنگی، کشور آذربایجان یک پیشنهاد میلیاردی برای تغییر تابعیت به او داده بود، اما امیر علی اکبری آن را رد کرد.

شرکت امیر علی اکبری در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی

امیر علی اکبری یک سال پس از محروم شدن از کشتی فرنگی، شرکت در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی را در صفحات مجازی خود اعلام کرد و این رشته را با موفقیت ادامه داد. او در مسابقات گراند پری 2016 رایزن در ژاپن موفق شد با شکست دادن هیث هرینگ، مبارز آمریکایی، به مرحله ی نیمه‌ نهایی این مسابقات راه یابد و در مرحله ی نیمه نهایی با پیروزی مقابل والنتین مولدافسکی از روسیه فینالیست شود. او در فینال این مسابقات با قبول شکست مقابل میرکو فیلیپوویچ، نایب قهرمان شد و مدال نقره دریافت کرد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *