بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

امین بانی؛ خواننده ایرانی

بیوگرافی امین بانی

بیوگرافی امین بانی

امین بانی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۶۲ در اصفهان به دنیا آمد. او خواننده و سبک خوانندگی او پاپ می باشد. شروع علاقه امین بانی در ۷ سالگی کلید خورد و او با استعداد نابی که داشت با خواندن آهنگ و انتشار در فضای مجازی معروف شد. امین بانی یک خواهر و یک برادر نیز دارد.

نام امین بانی
ملیت ایرانی
شغل خواننده
تولد ۱۶ دی ۱۳۶۲
اینستاگرام Amin_bani
بیوگرافی امین بانی

شروع فعالیت

امین بانی بعد از یادگیری گیتار و پیانو خودش شروع به خوانندگی کرد و زمانی که تنها ۲۰ سال داشت با انتشار اولین آهنگ به نام پاییز در فضای مجازی وارد عرصه خوانندگی شد. آهنگ دوم امین بانی به نام ثانیه ها بعد از آهنگ پاییز منتشر شد و به دلیل استقبال فراوان در تیتراژ مسابقه ثانیه ها به کار گرفته شد. امین بانی با خواندن آهنگ چه کردی در مجوعه شهرزاد به اوج شهرت رسید. تیتراژ سریال از سرنوشت را نیز او خوانده است. البته امین بانی تاکنون آلبوم بیرون نداده است و به گفته خود او به دلیل دست های پشت پرده موسیقی است.

حضور در برنامه استیج

امین بانی در مسابقه خوانندگی استیج نیز حضور داشت. این مسابقه از شبکه من و تو پخش می شد. مسابقه استیج در مورد کشف استعدادهای خوانندگی بود که به دلیل جذابیت طرفداران زیادی داشت.

شباهت به افغان ها

امین بانی از اشتباه مردم نسبت به افغانی بودن او می‌گوید در حالی که اینطور نیست و امین بانی ایرانی می‌باشد. البته صحبت افغانی بودن او بعد از انتشار کلیپی بی کیفیت مطرح شد که درست نبود.

بیماری

امین بانی متاسفانه بیماری کم خونی تالاسمی ماژور دارد. این بیماری بسیار نادر و خطرناک می باشد طوری که اگر مداوم کنترل نشود باعث مرگ می شود. خوشبختانه به نظر می‌رسد امین بانی بهبود پیدا کرده است و هر از چندگاهی برای کنترل بیماری اش به بیمارستان می رود؛ ناگفته نماند که امین بانی خون نیز دریافت می‌کند.

آیا امین بانی ازدواج کرده است؟

امین بانی تا به امروز ازدواج نکرده و مجرد است. اگر چه مانند دیگر افراد مشهور شایعاتی درمورد او منتشر شده بود که همه ی آنها کذب بود.

برترین آهنگ امین بانی

  • ثانیه ها
  • چه کردی (سریال شهرزاد)
  • هوای شهر (سریال از سرنوشت)

امین بانی نسبتی با بهنام بانی ندارد و تنها شباهت آنها در نام خانوادگی شان است ولی بیشتر مردم فکر می‌کنند آنها با یکدیگر آشنا هستند.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *