اینستاگرام وب‌سایت شانس را دنبال کنید.

بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

علیرضا جاپلقی؛ پارکورکار ایرانی

علیرضا جاپلقی پارکورکار جوان ایرانی است که به دلیل انتشار عکس‌هایی در اینستاگرامش با عنوان “طلوع تهران در پل صدر” مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. او در این تصاویر علاوه بر انجام حرکات ورزشی مهیج و خطرناک، دختری را می‌بوسد.

نام: علیرضا جاپلقی
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
اینستاگرام: (140k) alirezajapalaghy

بیوگرافی علیرضا جاپلقی

علیرضا جاپلقی در معرفی خود در اینستاگرامش این‌گونه نوشته است: “بد نیست بدونید من از کجا میام و با پدر من آشنا شد. “محمد جاپلقی” افسر مبارزه با مواد مخدر تهران که خرداد سال هشتاد و نه، بعد از بیست و هشت سال خدمت به طرز کاملا مرموز و بی سر و صدا ناپدید شد و پرونده‌ی بسیار قطورش هم چند سال پیش بدون هیچ نتیجه‌ای بسته شد”

علیرضا جاپلقی در کودکی در بغل پدرش
علیرضا جاپلقی در کودکی در بغل پدرش

دستگیری علیرضا جاپلقی

علیرضا جاپلقی سه روز بعد از انتشار عکسی از صحنه بوسیدن یک دختر و دو روز بعد از نوشتن درباره‌ی پدرش بازداشت شد.

روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت برادر او در یک استوری اینستاگرام از دستگیری علیرضا خبر داد. خودش نیز یک‌شنبه شب ویدیویی را منتشر کرد و در آن از احضارش خبر داد و گفت: «۱۸ سالگیم که دنبال پدرم بودم کجا بودید که حالا تماس گرفتید؟ من ترسی ندارم.»

بیشتر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی علت دستگیری او را انتشار عکس بوسه دانسته‌اند، اما برخی نیز به این موضع اشاره کرده‌اند که دستگیری او درست زمانی صورت گرفته که او برای اولین بار از پدرش نوشته است.

هنوز هیچ مقام رسمی دستگیری او و علت آن را اعلام نکرده است.

پارکور چیست؟

پارکور به معنای عبور از موانع در سریعترین زمان ممکن با استفاده از روان‌ترین، کارآمدترین و ساده‌ترین شیوه‌ی حرکتی از یک مبدأ به مقصد می‌باشد.

ورزش پارکور شامل حرکاتی مانند دویدن، جهیدن، بالا رفتن از اشیاء، معلق شدن، غلت خوردن و … است. پارکور را می‌توان هم به تنهایی و هم همراه با افراد دیگر انجام داد و معمولا در فضای شهری انجام می‌شود؛ هرچند که در هر جایی می‌توان آن را تمرین کرد. عده‌ای پارکور را یک هنر رزمی بدون مبارزه می‌دانند.

طلوع تهران در پل صدر
طلوع تهران در پل صدر
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

شاهین بنان؛ خواننده‌ی ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی مدلینگ

ماتیلد تانتوت؛ مدل ایرانی_فرانسوی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

فلورا سام؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

نیکیتا؛ خواننده‌ی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *