بیوگرافیحوزه‌‌ی مذهب

علی اصغر دشتی؛ حجت الاسلام و المسلمین

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر دشتی فرزند مرحوم محمد دشتی، مترجم نهج البلاغه، است. او مديرطرح طه و آكادمى خانواده سالم، مدرس فن بيان، علوم تربيتي، تغيير و ارتباط موثر و یکی از روحانیون فعال در فضای مجازی می‌باشد. صحبت‌های اخیر حجت الاسلام علی اصغر دشتی در مورد حمایت از حیوانات، واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته و طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

نام: علی اصغر دشتی
ملیت: ایرانی
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک پسر (محمدرضا)
اینستاگرام: (7080) aliasghardashti66
اینستاگرام دوم: (1143) aadashti66

استاد محمد دشتی (ره)

استاد محمد دشتی مترجم نهج البلاغه بوده است. عمومی بودن ترجمه، نامگذاری خطبه‌ها، حکمت‌ها و نامه‌ها در 1500 عنوان، ثبت شأن صدور خطبه‌ها و نامه ها و حکمت‌ها از مهم ترین دلایل استقبال عمومی از ترجمه دشتی است. آوردن جدول اختلاف نسخه های مختلف نهج البلاغه در آخر کتاب نیز از ابتکارات مرحوم دشتی است که این اثر را ارزشمندتر نموده است. زمستان 78 زمانی بود که استاد محمد دشتی کار ترجمه خود را به پایان رساند. در توصیف اثر و شخصیت وی همین بس که رهبر معظم انقلاب فرمودند:

“آقای دشتی جزو عناصر مفید بودند. زحمت‌هایشان با ارزش بود. وقتی ایشان پیش ما آمدند من خیلی خوشحال شدم. قبلاً فهرست ایشان را بر نهج البلاغه دیده بودم. حیف شد. ایشان می‌توانست سال‌ها خدمت کند. ایشان خیلی پر شور و پر انرژی بودند. خداوند انشاءالله این زحمات را از ایشان قبول کند. احترام به ایشان احترام به اسلام، امیرالمؤمنین و نهج البلاغه است.”

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر دشتی در حرم امام رضا
حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر دشتی در حرم امام رضا
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سهیلا عزیزی؛ بازیگر ایرانی ساکن پاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *