بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

علی فروغی؛ مدیر شبکه‌ی سه سیما

علی فروغی رئیس مرکز بسیج صدا و سیما، مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، عضو شورای معارف صدا و شوراهای عالی فیلم و پویانمایی، عضو شورای عالی کتاب بسیج، سردبیر برنامه‌های مختلف رادیویی و تهیه‌کننده و کارگردان چند مستند تلویزیونی از جمله مستند “خارج از دید” از سخنان رهبری در نماز جمعه‌ی سال 1388 بوده‌است. او کارش را در صدا و سیما ابتدا در مرداد 1395 با ریاست بسیج سازمان صدا و سیما شروع کرد و سپس در 5 اردیبهشت 1397 با حکم سید مرتضی میرباقری که سمت معاونت سازمان صدا و سیما را بر عهده دارد، به مدیریت شبکه‌ی سه سیما منصوب شد.

نام: علی فروغی
تاریخ تولد: 1367
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک پسر
اینستاگرام: (12.8k) aliforoghi1

بیوگرافی علی فروغی

علی فروغی متولد 1367 در تهران است. بر طبق گمانه‌زنی‌ها او خواهرزاده‌ی همسر حداد عادل نماینده‌ی پیشین مجلس شورای اسلامی و رئیس فعلی بنیاد سعدی می باشد. او فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه امام صادق است و در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در حال تحصیل مقطع دکترای رشته‌ی حقوق می‌باشد.

علی فروغی تا پیش از مدیریت شبکه‌ی سه سیما

علی فروغی رئیس مرکز بسیج صدا و سیما، مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، عضو شورای معارف صدا و شوراهای عالی فیلم و پویانمایی، عضو شورای عالی کتاب بسیج، سردبیر برنامه‌های مختلف رادیویی و تهیه‌کننده و کارگردان چند مستند تلویزیونی از جمله مستند “خارج از دید” از سخنان رهبری در نماز جمعه ی سال 1388 بوده‌است.

علی فروغی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

علی فروغی کارش را در صدا و سیما ابتدا در مرداد 1395 با ریاست بسیج سازمان صدا و سیما شروع کرد و سپس در 5 اردیبهشت 1397 با حکم سید مرتضی میرباقری که سمت معاونت سازمان صدا و سیما را بر عهده دارد، به مدیریت شبکه‌ی سه سیما منصوب شد. بر اساس شنیده‌ها، علی فروغی قرار نیست در شبکه‌ی سوم سیما بماند. او بعد از سازماندهی این شبکه و بعد از کسب تجربه‌ی مدیریت یک شبکه، یکی از گزینه‌های احتمالی ریاست سازمان صدا و سیما خواهد بود.

عدم پخش برنامه‌ی نود به دستور علی فروغی

دستور عدم پخش برنامه‌ی محبوب و بسیار پرطرفدار نود که از 23 مرداد 1378 بدون مشکلی پخش شده‌است، در اواخر مهر 1397 با مدیریت علی فروغی صادر شد. او معتقد است اختلاف نود باید درون شبکه حل شود و دلیل اصلی نپرداختن به اتفاقات مشکوک فوتبال را فشار جدی برخی مسئولین دولت برای نپرداختن به این موضوع در سطوح مختلف سازمان مطرح کرده‌است.

استراتژی جدید علی فروغی در مدیریت شبکه‌ی سه سیما

علی فروغی معتقد است که در دوره‌ی جدید شبکه‌ی سه استراتژی سکوت در برابر دروغ و تهمت به تاریخ پیوسته است و مهمترین سرمایه‌ی شبکه‌ی سه را اعتماد مردم و نیروی انسانی پاک دست خود می‌داند.

صحبت‌های تند پرویز پرستویی بر علیه علی فروغی

پرویز پرستویی در 28 شهریور 1398 در صفحه‌ی اینستاگرام خود در واکنش به کنایه‌ی علی فروغی در پستی به این موضوع واکنش نشان داد. بخشی از صحبت‌های پرویز پرستویی در این پست عبارت است از: “علی فروغی، شما هنوز جوانید، تازه ۳۱ بهارو گذروندید، من باتجربه ۶۴ سال زندگی و ۵۰ سال بازیگری و ۱۰ سال سابقه درقوه قضاییه، بهتون میگم، این میزها و سمت‌ها، مدیریت‌ها ماندگار نخواهد بود.
چرا که پشت میزی که شما نشستید، قبل از شما هم کس دیگری بوده و بعد از شما هم کس دیگری خواهد آمد.
پس بهتره خدارو شکر کنی و سرت و بندازی پایین و از سفره‌ای که برات پهن شده، بدون اینکه سرت و بالا بیاری، خوب تغذیه کن و توبره‌ات و برای چند صباح دیگه پر کن …”

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی عکاسیحوزه‌ی گویندگی

محمد صادق محمدی؛ عکاس و گوینده ایرانی

بیوگرافی

بیوگرافی ناکو یابوکی؛ بازیگر و خواننده ژاپنی

بیوگرافی

بیوگرافی کانگ هه وون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی آن یوجین؛ لیدر گروه آیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *