بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

کریم باقری؛ بازیکن سابق تیم ملی ایران

بیوگرافی کرم باقری

بیوگرافی کریم باقری

کریم باقری در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۵۲ در تبریز به دنیا آمد. او از بهترین بازیکنان ایران در دوره خودش بوده است که در تیم هایی از جمله پرسپولیس، تراکتور، آرمینیا بیله ‌فلد و السد و… سابه بازی دارد. مدرک تحصیلی او لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشگاه آزاد میانه می باشد. کریم باقری در خانواده پرجمعیتی بوده است و ۴ برادر و یک خواهر دارد. او صاحب دو پسر می باشد که نام های آنها امیر و امید است.

نامکریم باقری
ملیتایرانی
شغلبازیکن و مربی
تولد۱ اسفند ۱۳۵۲
اینستاگرامkarimbagherii6
بیوگرافی کریم باقری

شروع فوتبال

کریم باقری نیز مانند دیگر فوتبالیست ها از زمین خاکی شروع کرده است و با دوستان خودش فوتبال بازی می کرده است. اما دوران حرفه ای کریم باقری در تیم تراکتور بود. اولین بازی رسمی او در برابر استقلال در ۱۷ سالگی بود. ناگفته نماند که او نیز در ابتدا در پستی دیگر بازی میرد که به مرور زمان به پست هافبک دفاعی رسید. کریم باقری بعد از چند فصل بازی در تراکتور برای گذراندن دوران سربازی اش به تیم  کشاورز تهران (در سال ۱۳۷۳) پیوست.

درخشش و لژیونر شدن

کریم باقری در تیم کشاورز تهران بود که از دفاع به هافبک منتقل شد و علاوه بر آن برای اولین بار به تیم ملی ایران دعوت شد. کریم باقری سپس در سال  ۱۳۷۴ به تیم پرسپولیس پیوست. او در پرسپولیس درخشش بسیار عالی داشت و بعد از قهرمانی پرسپولیس به عنوان بازیکنی ناب راهی اروپا شد و به تیم آرمینیا بیله ‌فلد آلمان پیوست. در این تیم علی دایی نیز حظور داشت. کریم باقری سابقه عضویت در باشگاه چارلتون انگلیس را نیز دارد اما در آن تیم موفق ظاهر نشد و بدترین فصل بازی او بود زیرا تنها ک بازی به میدان رفت. تعداد گل های ملی کریم باقری ۵۰ عدد است و دومین گلزن برتر تیم ملی ایران می باشد.

همسر و فرزندان کریم باقری

همسر کریم باقری یک خانم به نام لیلا می باشد که تاکنون زندگی خوبی داشته اند و از زندگی مشترکشان راضی بوده اند. نتیجه زندگی آنها دو فرزند پسر به نام های امیر و امید می باشد. امیر از امید بزرگتر است.

مربیگری

سرانجام کریم باقری بازیکن محبوب ایرانی ها بعد از پایان دوران بازیگری اش به سوی مربیگری رفت و در آن زمینه نیز موفق ظاهر شد و درخشید. او مربی باشگاه پرسپولیس می باشد.

اینستاگرام

تعداد دنبال کنندگان پیج اینستاگرام کریم باقری تقریبا ۲/۳ میلیون نفر می باشد که اغلب آنها پرسپولیسی هستند.

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی کیم میونگ جون؛ خواننده گروه آسترو

بیوگرافی

بیوگرافی پارک جین وو؛ هنرمند کره جنوبی

بیوگرافی

سون جی هیون؛بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

کوان اون بی؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *