بیوگرافی

سینا ولی الله؛ مجری و مدیر تولید

سینا ولی الله مجری و گوینده ی برنامه های تلویزیونی و رادیویی صدا و سیمای جمهوری اسلامی بوده است. او پس از خروج از ایران در سال 2005 میلادی به یکی از شبکه های ماهواره ی پیوست و به عنوان مجری در این شبکه شروع به کار کرد.

زندگی شخصی سینا ولی الله

سینا ولی الله در 25 مهر 1355 در تهران متولد شد. پدر و مادر او تحصیل کرده و از کارمندان وزارت نیرو و وزارت فرهنگ و هنر بودند. او فارغ التحصیل رشته ی گرافیک در مقطع کارشناسی و ارتباطات در مقطع کارشناسی ارشد است. او در سال 2008 با دکتر ثمینه ایزدی شهیم ازدواج کرده و صاحب یک فرزند دختر به نام دیبا می باشد.

نام: سینا ولی الله
تاریخ تولد: 25 مهر 1355
ملیت: ایرانی
محل سکونت: لندن، انگلستان
شغل: مجری و گوینده ی رادیو و تلویزیون، مدیر تولید، تهیه کننده، مدیر اجرایی
اینستاگرام: sinavaliollah

زندگی حرفه ی سینا ولی الله در ایران

سینا ولی الله در سن 15 سالگی به واسطه ی دعوت یکی از دوستان پدرش به نام احمد بهبهانی، نویسنده و کارگردان آثاری چون مدرسه ی موش ها، سرکار استوار و آرایشگاه زیبا، در یکی از سریال های او به جای یکی از شخصیت های فرعی صداگذاری کرد. او پس از اتمام دانشگاه برای استخدام به واحد گرافیک صدا و سیما رفت، اما در مصاحبه صدایش مورد توجه قرار گرفت و به عنوان گوینده ی رادیو در صدا و سیما استخدام شد و پس از چند سال وارد برنامه های هفتگی شبکه ی جام جم شد. او همچنین تهیه کنندگی و اجرای ویژه برنامه های جام جهانی و برنامه های ورزشی در شبکه ی ورزش و خبر را بر عهده داشته است.

دریافت جایزه ی جشنواره ی رادیو و تلویزیون

سینا ولی الله در زمان حضور خود در ایران سه بار به عنوان برترین گوینده ی رادیو نامزد دریافت جایزه ی جشنواره ی رادیو و تلویزیون شد و سرانجام در سال 2004 میلادی این جایزه را دریافت کرد.

خروج از ایران و پیوستن به شبکه های ماهواره ی

سینا ولی الله در سال 2005 میلادی به دعوت شبکه ی PMC از ایران خارج شد و به عنوان مدیر تولید و مجری این شبکه به مدت 5 سال برنامه ی مختلفی چون باکس آفیس را تولید کرد.

او در اواخر سال 2009 میلادی فعالیت خود را با مدیریت شبکه ی فارسی 1 از گروه موبی در دبی، امارات متحده ی عربی آغاز کرد و مجری برنامه ی چندشنبه با سینا، اولین نمایش گفتگوی آخر شب تلویزیونی به زبان فارسی شد. در دی ماه 1395 به واسطه ی تعطیلی شبکه ی فارسی 1 پخش تلویزیونی این برنامه متوقف شد. پس از آن در شبکه ی ماهواره ی رادیو جوان در ماهواره ی یاهست این برنامه با عنوان سیناشو شروع به فعالیت کرد و سرانجام در نیمه ی دوم سال 1397 تولید آن در شبکه ی ماهواره ی رادیو جوان نیز متوقف شد.

فعالیت سینا ولی الله در دنیای مجازی

سینا ولی الله هم اکنون با داشتن 1.9M فالوئر در اینستاگرام و 197.7k فالوئر در تویتتر خود به ساخت طنزهای سیاسی می پردازد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

جان یامان؛ بازیگر و مدل کشور ترکیه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ارکان پتکایا؛ خواننده و بازیگر کشور ترکیه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مراد ییلدریم؛ بازیگر سینما و تلویزیون کشور ترکیه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

چاعاتای اولوسوی؛ بازیگر و مدل کشور ترکیه

Sign up for our Newsletter and
stay informed

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *